Publikálva: 2019.12.30 Frissítve: 2019.12.30 Kézilabda

Csapatunk a Siófok ellen szenvedte el szezonbeli első hazai vereségét.

MTK Budapest–Siófok KC 26-37 (12-20)
Elektromos-csarnok, 350 néző
Vezette: Marton Zs., Szabó E.

MTK Budapest: Győri – Dávid-Azari 1, Malovics 1, Tóth E. 7 (1), Dakos 1, Szöllősi-Zácsik 8 (3), Fekete B. 4 Csere: Suba (kapus), Sallai, Mihálffy 3, Horváth D., Gerháth, Szabados 1, Juhász E., Ferenczy
Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

Siófok KC: Szikora – Böhme 6, Niombla 3, Tomori 5, Jezsics 3, Pena 9 (3), Aoustin 5 Csere: Solberg (kapus), Hársfalvi 1, Drabik 2, Mazák-Németh, Such 2, Póczik, Lapos, Wald, Janjusevics 1
Vezetőedző: Tor Odvar Moen

Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
A mérkőzés alakulása: 6. perc: 4-4; 14. p.: 8-8; 23. p.: 10-15; 31. p.: 12-22; 43. p.: 17-29; 56. p.: 23-36

A K&H női kézilabdaliga 11. fordulójában az MTK Budapest a Siófok KC-t látta vendégül az Elektromos-csarnokban. Golovin Vlagyimir sérülés miatt nem számíthatott két junior Európa-bajnokára, Pál Tamarára, illetve Zsiborás Lucára, Tor Odvar Moen pedig a kisebb műtét után lábadozó Andrea Kobetics szolgálataitól volt kénytelen eltekinteni.

Az első pár perc rendkívül kiegyenlített játékot hozott, egészen a játékrész derekáig tartottuk a lépést a négy légióssal felálló SKC-val. A 15. percben nőtt először kétgólosra a két csapat közötti különbség, aztán nem sokkal később már 10-15-öt mutatott az eredményjelző. Elsősorban a védekezésben és kapusposzton nőtt fölénk a vendégcsapat (12-20).

Alig telt el 35 másodperc a második félidőből, máris tízgólosra hízott a Siófok fórja. Bár a mieink küzdöttek becsülettel, a kilenc találatig jutó Nerea Pena vezette vendégek nem lassítottak, ráadásul Szikora Melinda is bravúrt bravúrra halmozott.

A mérkőzés 37-26-os vendéggyőzelemmel ért véget, de nincs idő a búslakodásra: január 2-án a Győri Audi ETO KC-t, 7-én pedig az FTC-Rail Cargo Hungariát látjuk vendégül az Elektromos-csarnokban.

Golovin Vlagyimir:Az egész mérkőzésen csak a remek kapusteljesítményt felvonultató Siófok volt a pályán, semmit sem valósítottunk meg a megbeszéltekből, nem tudtunk felnőni a teltházas meccshez.