Röplabda: megérdemelten nyert a Kaposvár (GALÉRIA)

Publikálva: 2021.10.30 Frissítve: 2021.10.31 Röplabda

MTK Budapest−1. MCM-Diamant Kaposvár 0:3 (−11, −18, −12)
Vezette: Jámbor, Villás (Radasovszki, Berényi)

MTK Budapest: Giommarini 4, Kilyénfalvi 7, Windisch 9, Tatár 4, Tettamanti 4, Boskó
Csere: Weidemann, Szalai (liberók), Berkó, Sziládi 4, Borsos
Vezetőedző: Leiszt Máté

1. MCM-Diamant Kaposvár: Matics 7, Lemmens 12, Grbacs 5, Bosnyakova 14, Wirth 5, Szedmák 12
Csere: Szpin (liberó), Budai, Hegyi
Vezetőedző: Vincent Lacombe

A női röplabda Extraliga harmadik fordulójában csapatunk az 1. MCM-Diamant Kaposvárt látta vendégül Budaörsön.

Korán magához ragadta a kezdeményezést a Kaposvár, Leiszt Máté már 2:6-os állásnál kikérte első idejét. Sajnos ezt követően sem változott a játék képe, így vezetőedző 5:11-nél újra megpróbált rendet tenni a kék-fehér fejekben, de a Kaposvár nem engedte ki a kezéből az első szettet (11:25).

A második játszmában sem lassított ellenfelünk, továbbra is Vincent Lacombe tanítványainak akarata érvényesült a pályán. A gyenge kezdést követően 17:20-nál jártunk a legközelebb az egyenlítéshez, de a Diamant újfent kihasználta rutinbeli előnyét (18:25).

A harmadik játszmára végképp elfogyott a mieink hite és lendülete, és a rendkívül magabiztosan játszó Kaposvár alig 21 perc alatt lezárta a mérkőzést (12:25).

Legközelebb november 6-án a Vasas Óbuda ellen lépünk pályára Budaörsön.

Leiszt Máté:Egy szezonra elegendő hibával játszottunk ma, sokat kell még dolgoznunk a kijavításukon. Sajnos az első hazai meccset a lányok túlizgulták, nem volt olyan energiaszint a pályán, mint elvártam, de dolgozunk tovább!