Marci és Timi is esélyes a díjra

Publikálva: 2021.01.02 Frissítve: 2021.01.02 Tenisz

Év Sportolója Gála: Babos és Fucsovics a Top3-ban.

Mint ismert, a Magyar Sportújságírók Szövetsége úgy határozott, hogy a koronavírus-járvány ellenére megrendezi az M4 Sport – Az Év Sportolója Gála 2020 televíziós díjátadót. Az MSÚSZ szombaton, 15:00 órától sajtótájékoztatót tartott, amelyen a sorrend megjelölése nélkül ismertették a kategóriák első három helyezettjét.

Miután bemutatta a sztárvendégeket, Szöllősi György kiemelte a MediaWorks kiadót, amely egy különleges versenyt hirdetett: minden idők legjobbját választották meg a felkért szakemberek két sportágban – ez volt a Kézisek kézise és a Pólósok pólósa. Összesen három díjat jelent, melynek győzteseit már kihirdették, de majd Az Év Sportolója Gálán adják át a díjat. A Nemzeti Sport főszerkesztője és az MSÚSZ elnöke ezt követően ismertette a kategóriák első három helyezettét – természetesen a sorrend megjeleölése nélkül.

AZ ÉV FÉRFI SPORTOLÓJA-DÍJ JELÖLTJEI
FUCSOVICS MÁRTON
teniszező, nyolcaddöntős az ausztrál és a francia nyílt bajnokságon
GULÁCSI PÉTER
az ősszel remekül szereplő magyar futballválogatott kapusa, első magyar labdarúgóként szerepelt a Bajnokok Ligája elődöntőjében, 2020 őszén minden más kapusnál több gól nélküli mérkőzése volt a Bundesligában
SZOBOSZLAI DOMINIK
Európa nyolcadik legjobb U20-as játékosa, az első húszmillió eurós magyar labdarúgó, hatalmas szerepe volt a válogatott őszi sikereiben, Izland elleni gólja jelentette az Eb-részvétel kivívását

AZ ÉV NŐI SPORTOLÓJA-DÍJ JELÖLTJEI
KAPÁS BOGLÁRKA
úszó, a Négy nemzet versenyén 200 méter pillangón nyert, az ISL-sorozat elődöntőjében a legjobb magyar volt
KARAKAS HEDVIG
cselgáncsozó, Európa-bajnok az 57 kilogrammos súlycsoportban
KOVÁCS ZSÓFIA
tornász, ugrásban és felemáskorláton arany-, csapatban bronzérmes az Európa-bajnokságon

AZ ÉV FOGYATÉKOS SPORTOLÓJA-DÍJ JELÖLTJEI
BERENTE JUDIT
sífutó, sílövő, három aranyéremmel a magyar csapat legeredményesebb szereplője a Szervátültetettek Téli Világjátékán