Már a legjobb négy között!

Publikálva: 2020.03.05 Frissítve: 2020.03.05 Kosárlabda női

A TFSE-MTK Budapest együttese jutott elsőként az elődöntőbe a női kosárlabda Magyar Kupában, miután 82-78-as győzelmet aratott a PEAC-Pécs gárdája ellen.

Női kosárlabda Magyar Kupa, negyeddöntő
TFSE-MTK Budapest–PEAC-Pécs 82-78 (22-25, 23-22, 22-10, 15-21)
statisztika

Az első negyed rendkívül szorosan alakult, egyik csapat sem tudott igazán meglépni, tíz perc után három ponttal a pécsiek vezettek (22-25). A második játékrész hasonlóan zajlott, eggyel tudtunk csak közelebb férkőzni, így a nagyszünetben is a PEAC volt előnyben (45-47).

A pihenő nekünk tett jót: hamar fordítani tudtunk, majd szépen lassan lépkedtünk el ebben a periódusban, melynek végén már tíz ponttal vezettünk (65-55).

A hajrában mindent megtett a Pécs, már három pontra is fel tudott zárkózni, de a vezetést nem engedtük át. Végül négypontos győzelemmel kerültünk a legjobb négy közé, ahol az ellenfelünk a Sopron Basket lesz.