Magabiztos siker a PEAC ellen (GALÉRIA)

Publikálva: 2020.12.19 Frissítve: 2020.12.19 Kosárlabda női

A TFSE-MTK Budapest hazai pályán magabiztos, 83–62-es győzelmet aratott a PEAC-Pécs ellen a női NB I/A csoportos kosárlabda-bajnokságban.

Pont két hete, december 5-én találkozott egymással a TFSE-MTK Budapest és a PEAC-Pécs női első osztályú bajnokságban szereplő kosárlabdacsapata, és akkor a mecsekiek arattak 76–59-es diadalt. Magyar Biankáék szombat este hazai pályán, a Városmajorban vehettek revansot a múltkori vereségért, és erre nagy szükség is volt, hiszen együttesünk tíz fordulót követően három győzelemmel és hét vereséggel a tabella kilencedik helyén áll.

Alisia Jenkins 3+1-ese nyitotta a mérkőzést, amelyre Paula Strautmane és Kiss Virág válaszolt (4–4). A pontban gazdag negyed elején Bernáth Réka is beindult; két- és hárompontost egymás után értékesített (11–8). A hazaiak közül Boros Berta és Chanise Jenkis is villant, és ennek az lett az eredménye, hogy tíz perc után már 26–17-re vezetett a TFSE.

A második felvonás legelején Szűcs Réka zárkóztatta duplájával a vendégeket (26–19). Az etapban kiegyenlítődött a játék képe, ám Németh Alma és Nevena Markovic is remekelt, így a kilencpontos előnyt megtartva, 42–33-as eredménnyel vonulhattunk le a félidőre.

A harmadik negyed Sarok Nikolett hárompontosával indult (42–36), a pécsiek ennél közelebb azonban nem kerültek; Alisa Jenkins, Bernáth és Chanise Jenkins is tíz pont fölé juttatta magát. A rivális csupán 11 pontot ért el a játékrészben, ennek is hála, hogy a zárófelvonásra 65–44-es előnnyel fordulhatott az MTK.

A végjáték nagy részében a vendégek domináltak, de ez is kevés volt ahhoz, hogy visszajöjjenek a meccsbe: Magyar Bianka csapata végül magabiztos, 83–62-es sikert ért el.

TFSE-MTK BUDAPEST–PEAC-PÉCS 83–62 (26–17, 16–16, 23–11, 18–18)
Bernáth Réka 23/9, Alisia Jenkins 15, Chanise Jenkins 13/3, Nevena Markovic 11/3, Németh Alma 9/3, Herman Aliz 5, Boros Berta 3/3, Katona Szidónia 2, Kovács Vanessza 2