Legyőztük a Ferencvárost a rajton! (GALÉRIA)

Publikálva: 2019.08.17 Frissítve: 2019.08.25 Labdarúgás női

Szombaton a tavalyi bajnok Ferencváros ellen győzelemmel kezdtük a Jet-Sol Liga 2019/20-as küzdelmeit.

A hazai mérkőzés köszöntéssel kezdődött, a 13 éven keresztül az MTK NB I-es csapatát erősítő Szabó Zsuzsannát búcsúztattuk el, aki a mérkőzés kezdőrúgását is elvégezte.

A rangadó első félidejében ugyan a Ferencvárosnak több helyzete volt, nekünk egy óriási lehetőségünk volt, de az első játékrészben nem született gól.

Nem indult jól a második játékrész: az 58. percben Pinczi ütközött a vendégek kapusával, nem tudta folytatni, így Papp állt be a helyére. Pinczit mentővel szállították a BKV Stadionból a Baleseti Kórházba: Anita átesett az ultrahangos vizsgálaton, ami megnyugtató eredményt mutatott ki, hasi zúzódásokkal megúszta a Samuval való ütközést.

A 73. perc hozta a meccs egyetlen gólját, amit szerencsére mi lőttünk: Turányi lőtt 16 méterről, a felső lécről a labda a gólvonal mögé vágódott (1-0). Az előnyt meg is tartottuk, így bajnokveréssel kezdtük a szezont!