Kajak-kenu
Korisánszky Dávid

Kosárlabda: vereség a rangadón a Szekszárd otthonában

Publikálva: 2024.02.17 Frissítve: 2024.02.17 Kosárlabda női

A TFSE-MTK Budapest kilenc ponttal kikapott a Szekszárd vendégeként az NB I/A-csoportban.

A háromhetes válogatott szünet végeztével szombat este a negyedik helyen álló TFSE-MTK Budapest az ötödik TARR KSC Szekszárd otthonában lépett pályára. A mieinknél ezúttal a kulcsemberek közül Monika Czinano és Baa Dominika sem állt rendelkezésre.

Sajnos nagyon rosszul kezdte a meccset Hegedűs Péter csapata: az első vendégpontokra – Szabó Fanni révén – majdnem öt percet kellett várni (2-6), majd az első negyed folytatása is hasonlóan alakult (9-19). A második tíz perc szinte ugyanúgy indult, mint az első, ugyanis sokáig alig találtak be a lányok (11-26). A következő percekben 15 pont körül állandósulni látszott a különbség (21-36); Németh Alma dupláját követően 27-44-nél vonulhattak nagyszünetre a felek.

A fordulást követően viszont nagyot változott a játék képe: a TFSE-MTK 19-3-as sorozattal kezdte a harmadik felvonást, s ennek köszönhetően egy pontra zárkóztak fel a mieink (46-47), néhány perccel később Sha Carter triplájával pedig már együttesünk állt jobban (53-50). A zárószakasznak kétpontos előnyről vághattunk neki (61-59). A végjátékot a hazaiak nyitották jobban (63-67), ugyanakkor Hegedűs Péter tanítványai is tartották a lépést, sőt, Németh Alma közelijével ismét nálunk volt a vezetés (68-67). Az utolsó három perchez 73-73-as állásnál érkeztek el a csapatok. A végjátékból aztán sajnos a Szekszárd jött ki jobba, így a TFSE-MTK 86-77-es vereséget szenvedett. A mieink legjobbjaként Németh Alma 20 ponttal és 8 lepattanóval zárt.

A vereséget követően a 8/6-os mérleggel álló együttesünk visszacsúszott a hatodik helyre a tabellán. Folytatás egy hét múlva a listavezető DVTK otthonában.