Kosárlabda: vereség a finnektől, a 10. helyen zárt a magyar csapat a litvániai U20-as női Eb-n

Publikálva: 2023.08.07 Frissítve: 2023.08.07 Kosárlabda női

Három ponttal alulmaradt a finnek elleni helyosztón, így a 10. helyen végzett a Dúl Terkával és Horváth Dórával felálló U20-as női kosárlabda-válogatott a litvániai korosztályos Európa-bajnokságon.

A lengyelek legyőzése után a Tursics Krisztián vezette magyar válogatott a kilencedik helyért léphetett pályára Vilniusban, az U20-as női kosárlabda Európa-bajnokság zárónapján. A helyosztón az a finn csapat volt az ellenfél, amellyel már a csoportkörben is találkoztak a mieink – akkor négypontos magyar siker született.

Ezúttal nem indult jól a meccs válogatottunknak: az első negyed végeztével 17–11-re vezettek az északiak, és a nagyszünetre pedig tovább növelték előnyüket (26–37). A fordulást követően feljebb kapcsoltak a magyar lányok, és a záró tíz perc kezdetére öt pontra zárkóztak fel (47–52). A végjátékban aztán az egyenlítés (68–68) is összejött, de átvenni a vezetést egyszer sem sikerült. Az utolsó fél percben végül a finnek szerezték meg a győzelmet, a mieink 71–68-ra vereséget szenvedtek, s ezzel a 10. helyen fejezték be a kontinensviadalt.

A mezőny legjobbjaként Miklós Melinda 19 pontot, 9 gólpasszt és 6-6 lepattanót, illetve szerzett labdát jegyzett.

A TFSE-MTK Budapest fiataljai közül Dúl Terka a zárónapon 12 ponttal, 2 gólpasszal és 3 szerzett labdával vétette észre magát, míg Horváth Dóra ezúttal nem lépett pályára.

U20-AS NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG, VILNIUS (LITVÁNIA)