Kosárlabda: továbbjutott az MTK-TFSE a Hepp-kupában (GALÉRIA)

Publikálva: 2022.11.24 Frissítve: 2022.11.24 Kosárlabda női

Remek negyedik negyedének köszönhetően csapatunk tizenkétpontos győzelmet aratott a Vasas Akadémia II. ellen.

A Hepp-kupa második fordulójában az MTK-TFSE a Vasas Akadémia második csapatát fogadta csütörtök este a Városmajorban. A pasarétiek kezdték jobban a találkozót, öt perc után 7-3-ra vezettek. Ezután viszont a mieink percei következtek: Burján Laura és Vígh Bernadett pontjainak köszönhetően 10-7-re már csapatunk állt jobban. Turi Eszter büntetőit követően pedig kétpontos hazai előnnyel ért véget az első negyed (13-11). A folytatásban Burján vezérletével tíz pontra nőtt a fór (22-12). A vendégek bár igyekeztek felzárkózni, de Király Andrea triplája után továbbra is megmaradt a kétszámjegyű különbség (28-18). A félidő utolsó perceiben sajnos az MTK-TFSE már nem volt eredményes, amit kihasznált az ellenfél, így a vezetés csupán egy pontra olvadt a nagyszünetre (28-27).

Hegedűs Péter tanítványainak a fordulást követően sem sikerült megtörni a Vasas lendületét (30-37). Továbbra is Burján bizonyult az első számú pontfelelősnek, azonban közelebb jönni nem tudtak a lányok (36-44). Egészen a harmadik felvonás utolsó két percéhez érkezve, ekkor viszont villámgyors hat ponttal kettőre zárkózott az MTK-TFSE (42-44). A zárószakasz elején Dömötör Petra és Király Andrea is elsüllyesztett egy-egy hármast, valamint Turi Eszter közelről is betalált, minek köszönhetően hét perccel a vége előtt már a mieinknél volt az előny (52-51). Ekkor végérvényesen átvették az irányítást a kék-fehérek, és válasz nélküli újabb tíz pont következett (62-51). A végjátékban együttesünk már nem adott esélyt a Vasasnak a fordításra, így végül 66-54-es győzelmet aratott, és továbbjutott a Hepp-kupa harmadik körébe.