Kosárlabda: tisztes helytállás első csapatunktól a Győr ellen

Publikálva: 2024.03.02 Frissítve: 2024.03.02 Kosárlabda női

A TFSE-MTK Budapest hazai pályán nyolc ponttal kikapott a tabella második helyén álló, Euroligában szereplő Győrtől az NB I/A-csoportban.

Szombat este a hatodik TFSE-MTK Budapest a második SERCO UNI Győr együttesét fogadta a dr. Koltai Jenő Sportközpontban. Hegedűs Péter tanítványai remekül kezdték a találkozót: öt perc után 11-6-ra vezettek az euroligás riválissal szemben. A mieink folytatásban is szépen őrizték előnyüket (15-10), amely az első tíz perc végére kettő pont maradt (20-18). A második játékrészben aztán az esélyesebb vendégek átvették az irányítást, és a negyed derekához érve már öt ponttal ők álltak jobban (26-31). Sajnos ezt a felvonást 15 ponttal elbukták a lányok, így a nagyszünetben 31-44-es állás szerepelt az eredményjelzőn.

A fordulást követően sikerült ritmust váltani a kék-fehéreknek (37-44), viszont erre a Győr is reagálni tudott, emiatt a különbség állandósulni látszott (47-61). A TFSE-MTK játékosai a zárószakaszban sem adták magukat, sőt, öt perccel a vége előtt sikerült nyolc pontra feljönni (57-65). A végjátékban Szabó Fanni triplájával már csak öt pontra olvadt a hátrány (65-70), ám ennél nem közelebb kerülni már nem tudtunk, így bár szépen helytálltak lányaink, nyolcpontos vereség lett a vége (67-75).

A mieink legeredményesebbjeként ezúttal a 12 pontos Monika Czinano zárt.

Csapatunk 8/8-as mérleggel továbbra is a tabella hatodik helyén áll.