dr. Nguyen Anasztázia

Kosárlabda: szoros vereség a BEAC-Újbuda otthonában az NB I/B-ben

Publikálva: 2023.11.12 Frissítve: 2023.11.12 Kosárlabda női

Az MTK-TFSE öt ponttal maradt alul a BEAC-Újbuda vendégeként a másodosztályú bajnokság hatodik játéknapján.

A 3/3-as mérleggel a tabella hatodik helyén álló MTK-TFSE vasárnap a legutóbbi három meccsét megnyerő BEAC-Újbuda (3/2) csapatához látogatott, a Női Amatőr NB I Piros csoportjában. Az esélyesebb hazaiak sokkal jobban kezdték a találkozót (3-10), majd az első negyed végén 12-nél járt a hátrányunk (11-23). A folytatásban aztán már sokkal jobban tartották magukat Bozsó Ádám tanítványai, s ennek köszönhetően a második etap közepére hétre faragták a különbséget (18-25), majd Vladár Róza büntetőivel háromra is feljöttek a lányok (25-28). Végül a nagyszünethez 29-35-ös állásnál érkeztek a felek.

A fordulást követően továbbra is a BEAC-nál volt az előny, de a mieink Horváth Dóra és Vladár Róza vezérletével szorosan követték az ellenfelet (40-41). A harmadik felvonás kétharmadához érve pedig már a kék-fehérek álltak jobban (43-47). Ezt sorozatban nyolc hazai pont követte a negyed végén (47-51).

A zárószakasz elején a BEAC ismét ellépett, így az utolsó öt percnek 51-58-nál vágtak neki a csapatok. A végjátékban játékosaink próbálkoztak a felzárkózással, de négy pontnál közelebb már nem sikerült kerülni. Az MTK-TFSE 63-58-ra alulmaradt idegenben. A mezőny legjobbjaként Vladár Róza 23 ponttal és 18 lepattanóval végzett.

Folytatás egy hét múlva a Vasas Akadémia II. ellen, hazai pályán.