Kosárlabda: pontgazdag mérkőzésen magabiztos siker (LAPSZEMLE)

Publikálva: 2023.09.20 Frissítve: 2023.09.20 Kosárlabda női

Nemzetközi felkészülési találkozón arattunk győzelmet az Újvidék csapata ellen, ahol csapatunkból heten is tíz pont fölötti teljesítménnyel zártak.

Nemzetközi felkészülési mérkőzés: Budapest, Dr. Koltai Jenő Sportközpont
Vezette: Söjtöry Tamás, Jankovics Viktor, Gruber Nikolett

TFSE-MTK‒KK Novosadska ŽKA 113-54 (22-15, 25-11, 23-13, 32-15)

TFSE-MTK: Carter 11/3, Dúl T. 4, Szabó 11/9, Czinano 14, Dúl P. 17/9. Csere: Vígh 7,Baa 13/9, Vintsilaiou 16/3, Király 13/9, Németh, Burján 2, Horváth 5.

KK Novosadska ŽKA: Buzadzin 18, Peric 21/6, Jekic, Proovic 3, Bosnyakovic 1. Csere: Buric 11, Opacic, Bikicki.

A TFSE már a mérkőzés elején magához ragadta az irányítást. Öt perc játék után a tíz egységet ostromolta a differencia. Az első negyed végén pedig 33-15 állt az eredményjelzőn. Nagy tudáskülönbség mellett zajlott a találkozó. Hegedűs Péter együttese a félidő hajrájában átlépte az ötven szerzett pontot. A nagyszünetben 58-26 volt az állás.

A harmadik negyedben tovább nőtt a különbség: 19-0-s futás végén 77-28-ra ment a TFSE-MTK. A záró szakasznak 81-39-ről vágtak neki a csapatok. Az első negyedhez hasonlóan ebben az időszakban is átlépte a harminc szerzett pontot a TFSE-MTK. A legnagyobb differencia 59 egység volt a felek között, ami az utolsó percben alakult ki. A magyar csapat a hetvenhárom mezőnykísérletéből negyvenegyet értékesített a találkozón.

Fotók: Borhi Mihály/TFSE

A TFSE-MTK gárdájában senki nem játszott 21 percnél többet és heten lépték át a tíz szerzett pontot. A legeredményesebb a tizenhét egységig jutó Dúl Panka volt.

A TFSE-MTK legközelebb szeptember 22-én, pénteken lép pályára, akkor nyilvános felkészülési mérkőzésen 16:45 órától KSC Szekszárd gárdáját fogadja a dr. Koltai Jenő Sportközpontban.

Forrás: wbasket.hu