Kosárlabda: parádés fordítás a negyedik negyedben, az ötödik helyért játszhat a TFSE-MTK Budapest (GALÉRIA)

Publikálva: 2023.04.09 Frissítve: 2023.04.09 Kosárlabda női

Élvonalbeli csapatunk nagy csata után, három ponttal győzött hazai pályán, ezzel 2-0-ra megnyerte a BEAC elleni, az 5-8. helyért zajló párharcot.

A Gabányi László Sportcsarnokban aratott bravúros siker után a TFSE-MTK Budapest csapata 1-0-s előnyről várhatta a vasárnap esti második meccset a Városmajorban. Dúl Pankával az élen kiválóan kezdtek a lányok: a negyedik perc végén már 20-9-re vezettek, majd Pusztai Petra folytatta a pontgyártást (29-18). A nyitónegyed végét sajnos a vendégek uralták, akik így négy pontra zárkóztak fel (32-28). A folytatásban újra Dúl Panka remekelt, majd Tyaunna Marshall és Lauren Manis is csatlakozott hozzá (40-30). A második etap kétharmadánál azonban a BEAC ismét utolérte Magyar Bianka együttesét, sőt, át is vette a vezetést (44-46). A felek fej-fej mellett jutottak el a nagyszünetig (51-51).

A fordulást követően folytatódott a kiélezett csata (55-56), a játékrész második felében aztán az ellenfél lépett meg néhány ponttal (58-64). A minimális hátrányunk a negyedik negyed kezdetére is megmaradt (62-66). A végjáték elején folyamatosan „kapaszkodtak” a lányok, de sokáig úgy tűnt, nem sikerül kiegyenlíteni – öt és fél perccel a vége előtt 68-74 állt az eredményjelzőn. Ekkor jött Hegedűs Janka, és vezérletével 14-0-s sorozatot produkált a TFSE-MTK, minek köszönhetően 82-74-re már a mieinknél volt az előny. A legvégén még közelebb tudott jönni a BEAC (82-80-nél, illetve 86-85-nél is), de vezetést már nem adta ki a kezéből csapatunk. Pusztai duplájával végül 88-85-re győztek a lányok, és 2-0-ra behúzták a párharcot. A mezőny legeredményesebbjeként Tyaunna Marshall 23 ponttal zárt.

Magyar Bianka tanítványai az ötödik helyért folytathatják: a PEAC és a Vasas – jelenleg 1-1-re álló – párharcának nyertesével.

Női NB I/A-csoport, rájátszás, 5-8. helyért, első kör, második meccs
TFSE-MTK Budapest–E.ON ELTE BEAC 88-85 (32-28, 19-23, 11-15, 26-19)