Nemes Rita

Kosárlabda: nem szereztünk előnyt hazai pályán

Publikálva: 2024.04.20 Frissítve: 2024.04.20 Kosárlabda női

A TFSE-MTK Budapest női kosárlabdacsapata otthon kapott ki a Vasas Akadémiától az élvonal 5-8. helyért zajló párharcának első meccsén.

A TFSE-MTK Budapest női kosárlabdacsapata az élvonal 5-8. helyért zajló párharcának első meccsén otthonában fogadta a Vasas Akadémia együttesét.

Bár a mostani évadban eddig kétszer is sikerült legyőznünk aktuális kihívónkat, ezúttal nem mi örülhettünk a találkozó végén.

Az első negyedet még kétpontos előnyben zárta Hegedűs Péter csapata (14-12), félidőben már a piros-kékek vezettek 37-29-re.

A harmadik tíz percben a TFSE-MTK nem tudott jelentősen faragni a hátrányából, és a záró felvonásban már nem sikerült fordítani, noha a két gárda között három pont is volt a különbség. A hajrában a Vasas akarata érvényesült, amely végül 71-62-re nyerte meg az összecsapást.

Női NB I/A-csoport, 5-8. helyért, 1. meccs
TFSE-MTK Budapest–Vasas Akadémia 62-71 (14-12, 15-25,14-17, 19-17)

A részletes statisztika ITT megtekinthető.

(Fotók: Borhi Mihály/TFSE)