Kosárlabda: nem sikerült meglepetést okozni a Magyar Kupában

Publikálva: 2024.03.13 Frissítve: 2024.03.13 Kosárlabda női

A TFSE-MTK Budapest egy negyedig bírta tartani a tempót Miskolcon, a jóval esélyesebb, bajnokságban listavezető DVTK vendégeként a Magyar Kupa negyeddöntőjében.

A két csapat nemrég a bajnokságban is megmérkőzött egymással Miskolcon, és akkor, nagy csata végén mindössze hat ponttal, 64-58-ra maradt alul a TFSE-MTK Budapest a DVTK otthonában.

Az elején Hegedűs Péter tanítványai ismét jól tartották a lépést az Euroliga-negyeddöntős riválissal (8-7), mi több, a nyitónegyed kétharmadánál Szabó Fanni középtávolija után már a mieinknél volt az előny (13-14). Az első tíz perc aztán 17-16-os hazai vezetésnél ért véget. A folytatásban viszont semmi sem akart összejönni lányainknak, és 22-0-ra elbukták a második etapot, emiatt a nagyszünetre sajnos alaposan megléptek a piros-fehérek (39-16).

A fordulást követően Szabó Fanni és Sha Carter vezérletével sikerült kijönni a gödörből, s végül öt ponttal, 27-22-re a TFSE-MTK meg is nyerte a harmadik felvonást (61-43). Ám a végjátékban már nem tudott közelebb kerülni együttesünk, amely így 85-54-es vereséget szenvedett a legjobb nyolc között a Magyar Kupában.

Folytatás a bajnokságban március 23-án, amikor a mieink a Cegléd vendégeként lépnek pályára.