Koronczai Petra

Kosárlabda: nem sikerült a négyes döntőbe jutás a Hepp-kupában (GALÉRIA)

Publikálva: 2024.01.07 Frissítve: 2024.01.07 Kosárlabda női

Az MTK-TFSE vereséget szenvedett a Hepp-kupa negyeddöntőjében, miután nem tudta borítani a papírformát a BEAC-Újbuda otthonában.

A Bozsó Ádám vezette MTK-TFSE csapata vasárnap délután a BEAC-Újbudához látogatott a Gabányi László Sportcsarnokba, ahol a felek a Hepp-kupa negyeddöntőjét vívták.

Jól kezdte csapatunk a februári négyes döntőbe jutásért zajló találkozót (7-5), ám a rutinos A-csoportos játékosait – többek között a felnőttválogatott Tóth Frankát – is felvonultató BEAC erre 11-3-as sorozattal reagált, és hat ponttal ellépett (10-16). Ezután Baa Dominika pontjaival kapaszkodtak a kék-fehérek (14-18). Az első negyed hátralévő részében aztán állandósulni látszott a hat-nyolc pontos különbség (18-24). A második játékrészt a házigazdák nyitották jobban támadásban, s ezzel már kétszámjegyűnél járt a hátrányunk (21-31). A 15. perchez érve 36-25-ös BEAC-vezetés állt az eredményjelzőn, a nagyszünetre pedig 19 ponttal elhúzott újbudai riválisunk (30-49).

Sajnos a lányoknak a fordulást követően sem sikerült betalálni hárompontos vonal mögül (1/27-es mutató a meccsen), így Baa Dominikával az élen hiába próbálkoztak, nem sikerült közelebb jönni a harmadik felvonásban (46-67), míg a záróetapot végül 28-7-re nyerte meg az ellenfél. Az MTK-TFSE 95-53-as vereséget szenvedett a legjobb nyolc között a Hepp-kupában. Csapatunk legjobbjaként Baa Dominika 17 pontig jutott.

Jövő vasárnap a másodosztályú bajnokságban folytatják a mieink, a DVTK U23-as alakulata lesz az ellenfél idegenben.