Szentgyörgyi Zita

Kosárlabda: nem jött össze a bravúrgyőzelem második csapatunknak Sopronban

Publikálva: 2023.11.08 Frissítve: 2023.11.09 Kosárlabda női

Az MTK-TFSE huszonegypontos vereséget szenvedett a soproni Sportdarázs-SMAFC otthonában a másodosztályban.

A tabella ötödik helyen álló MTK-TFSE szerda este Sopronba, a negyedik Sportdarázs-SMAFC-hoz látogatott, az NB I/B-s bajnokság nyolcadik fordulójából előrehozott találkozón. Bozsó Ádám együttese jól kezdett (7-2), majd az esélyesebb házigazdák is belelendültek (11-11). A mieink Horváth Dórával és Vladár Rózával ez élen tartották a lépést az ellenféllel (16-17). A második negyed első felében aztán ismét a kék-fehéreknél volt az előny (25-21), azonban a folytatásban a Sopron átvette az irányítást, és a nagyszünetre nyolc ponttal elhúzott (32-40).

A fordulást követően Vladár Róza révén közelebb jöttek a lányok (37-42), ám a játékrész közepéhez érve ismét tíz pontra nőtt a hátrány (41-51). A harmadik negyed végéhez érve a jobb erőkből álló soproniak 61-47-re vezettek. A zárószakaszban sajnos nem sikerült közelebb kerülni: az MTK-TFSE végül 83-62-es vereséget szenvedett idegenben. A mezőny legjobbjaként Vladár Róza 26 ponttal és 20 lepattanóval végzett. Folytatás vasárnap a BEAC-Újbuda vendégeként.