Kajak-kenu
Korisánszky Dávid

Kosárlabda: nagyon simán nyert az MTK-TFSE a PVSK otthonában az NB I/B-ben

Publikálva: 2023.10.29 Frissítve: 2023.10.29 Kosárlabda női

Második csapatunk 51 pontos különbséggel győzött Pécsen, a Mecsek-PVSK U23-as együttesének otthonában.

A két győzelemmel és egy vereséggel álló MTK-TFSE vasárnap délután a nyeretlen Mecsek-PVSK U23-as alakulatához látogatott Pécsre, a másodosztályú bajnokság negyedik játéknapján. Horváth Dóra és Vladár Róza vezérletével kiválóan kezdtek a lányok: öt perc elteltével már 20-6-ra vezettek. Majd hamar húszra nőtt előnyünk (26-6), amely a nyitó negyed végére aztán 15-re csökkent (28-13). Bozsó Ádám tanítványai a második tíz percben ismét feljebb kapcsoltak: támadásban újra remekeltek, míg a másik oldalon alig engedtek pontot az ellenfélnek (16-43). A nagyszünetben a harmincat is megközelítette a különbség (22-51).

A tetemes vezetés tudatában a fordulást követően sem hagyott alább a kék-fehérek lendülete, és a 19-6-ra megnyert harmadik felvonás lezárultával végérvényesen eldőlt a mérkőzés (28-70). Mindezek után a zárószakasz már csak formalitásnak bizonyult – az MTK-TFSE fölényes győzelmet aratva, 92-41-re múlta felül a házigazda pécsieket.

A mezőny legjobbjaként Vladár Róza 21 ponttal, 11 lepattanóval, illetve 6-6 gólpasszal és szerzett labdával zárt.

Az újabb sikerrel csapatunk 3/1-es mérleggel áll a tabella negyedik helyén.