Magyari Zoltán

Kosárlabda: megvan az újabb győzelem az NB I/B-ben (GALÉRIA)

Publikálva: 2023.12.17 Frissítve: 2023.12.17 Kosárlabda női

A szorosan alakuló első félidő után az MTK-TFSE a második félidőben állva hagyta riválisát, a Törekvés SE csapatát.

A Dávid Kornél Akadémia bravúros legyőzése után vasárnap délután az ötödik helyen álló MTK-TFSE a kilencedik Törekvés SE együttesét fogadta a Városmajorban, a másodosztályú bajnokság tizedik fordulójában.

Bozsó Ádám tanítványai kifejezetten rosszul kezdték a meccset: a harmadik perc elején 9-0-ás vendég előny állt az eredményjelzőn, majd a nyitónegyed derekához érve 14-8-ra vezetett az ellenfél. Szerencsére a folytatásban Csoma Petra és Hruby Laura vezérletével a mieink is belelendültek, így az első tíz perc végére kiegyenlített csapatunk (21-21), majd Vladár Róza triplájával meg is fordította az állást (24-21). A második etap nagy részében fej fej mellett haladtak a felek, mígnem a nagyszünetre aztán egypontos fórral az MTK-TFSE mehetett el (37-36).

A fordulást követően alaposan megváltozott a játék képe: a lányok 10-0-ás szériával jöttek ki az öltözőből (47-36). Hrubyval és Vladárral az élen remekeltek játékosaink támadásban, minek köszönhetően a harmadik negyed végére már 16 pontra nőtt a különbség (62-46). Öt perccel a vége előtt pedig már hússzal vezetett együttesünk (70-50), így a végjátékban már semmi sem veszélyeztette a magabiztos győzelmet (73-55). A mezőny legjobbjaként Vladár Róza 20 ponttal végzett.

Ezzel az MTK-TFSE sorozatban a harmadik sikerét aratta, és 6/4-es mérleggel az ötödik helyen zárta a 2023-as évet. A bajnoki program mintegy egy hónapos szünet után január 14-én folytatódik, amikor a lányok a listavezető DVTK U23-as alakulatához látogatnak.