Kosárlabda: második csapatunk meggyőző játékkal nyert Nagykanizsán

Publikálva: 2022.05.24 Frissítve: 2022.05.24 Kosárlabda női

Az MTK-TFSE 84-66-ra verte – idegenben – a Kanizsai Vadmacskák csapatát az NB I/B Piros csoportjában.

Az elmúlt két fordulóban vereséget szenvedő, jelenleg a tabella hetedik helyén álló MTK-TFSE kosárlabdacsapata a tizenharmadik Kanizsai Vadmacskákhoz látogatott a másodosztályú bajnokság 29., utolsó előtti játéknapján.

Kék-fehér részről Burján Laura remekelt, sorozatban hét pontot dobott az első percekben (7-6), majd Dömötör Petra, Kenyeres Anett és Király Andrea is beszállt a pontgyártásba, így villámgyorsan elléptek a mieink (16-8). Király újabb triplája, illetve Vígh Bernadett sikeres közelije után már tíz felett járt a különbség (21-10). A nyitónegyed utolsó szakaszában a hazaiak játszottak jobban, emiatt némileg lefaragták a hátrányukat (25-19).

A második etap elején ismét az MTK-TFSE irányított: Burján és Vígh mellett Úr Boglárka szintén jeleskedett a pontszerzésben, ezzel a 15. percben már 14 ponttal vezettek a lányok (40-26). Ezt követően hasonló mederben zajlott a nagyszünet előtti utolsó periódus is, Úr duplája után 51-31-el ért véget az első félidő.

A fordulást követően a Kanizsa folytatta élesebben a meccset, a harmadik tíz perc derekán 13 pontra is felzárkóztak (53-40). Azonban ekkor sem ijedtek meg játékosaink: Kenyeres törte meg a mieink „csendesebb" időszakát, majd Dömötör hárompontosával visszaállt a félidei differencia (60-40).

A negyedik negyed 67-49-nél rajtolt, ám a végjáték már csak formalitásnak bizonyult. A húsz pontig jutó Burján Laura vezérletével végül 84-66-ra nyert az MTK-TFSE Nagykanizsán. A győzelemmel csapatunk előrelépett a tabella hatodik helyére.