Atlétika
Jancsik Tamás

Kosárlabda: Biztosan nyert hazai pályán az MTK-TFSE (GALÉRIA)

Publikálva: 2021.05.28 Frissítve: 2021.05.28 Kosárlabda női

Egyesületünk másodosztályú kosárlabdacsapata 78-60-ra verte meg a Sportdarázs-SMAFC együttesét.

A női amatőr NB I-ben a harmadik helyen szereplő MTK-TFSE a Sportdarázs-SMAFC csapatát látta vendégül a Városmajorban. Hegedűs Péter tanítványai a kezdték jobban a találkozót, egy negyed után 21-18-ra álltak jobban a kék-fehér lányok. A második felvonásra azonban végérvényesen beindult klubunk együttesének a hengerlése. Benke Sára (25 pont) és Szeitl Vanessa (16 pont) remek estjének köszönhetően 44-26-os hazai előnnyel mehettek nagyszünetre a csapatok. 

A harmadik etapra ugyanúgy fenntartották lányaink a remek védekezést, így az ebben a tíz percben szerzett mindössze 12 pont is 56-34-es vezetést jelentett az utolsó szakasz előtt. Ezek után pedig az is belefért csapatunknak, hogy a végjátékra némileg kiengedjen, a biztos sikert (78-60) nem fenyegette semmilyen veszély az utolsó percekben sem.

MTK-TFSE–Sportdarázs-SMAFC 78-60 (21-18, 23-8, 12-8, 22-26)
Részletes statisztika

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!