Szabó Beatrix

Kosárlabda: magabiztosan nyert az MTK-TFSE (GALÉRIA)

Publikálva: 2021.04.01 Frissítve: 2021.04.01 Kosárlabda női

Második vonalbeli női kosárlabdacsapatunk 87-54-re nyert a PINKK-PVSK U23-as együttese ellen.

A női amatőr NB I Piros csoportjában szereplő MTK-TFSE a Városmajorban fogadta a tabella második helyén álló PINKK-PVSK U23-as kosarasait. Hegedűs Péter tanítványai négy mérkőzéses győzelmi szériával a hátuk mögött készültek a találkozóra.

Remekül kezdtek a kék-fehér mezes lányok, aminek legfőbb letéteményese a mérkőzésen 20 pontig jutó Benke Sára. A lányok kiváló hárompontosformája miatt a félidőben már 20 ponttal vezetett klubunk alakulata (49-29).

A második játékrészben – a nagy előny birtokában is – tovább folytatódott a hazaiak lendülete. Az MTK-TFSE végül magabiztosan megnyerte a harmadik és a negyedik negyedet, így simán, 87-54-re győzedelmeskedett a pécsiek felett.

A kiváló csapatjátékot mi sem bizonyítja jobban, mint hogy hat MTK-TFSE-játékos is kétszámjegyű dobott ponttal zárta a találkozót. A győzelemnek köszönhetően Hegedűs Péterék a tabellán is előre léptek; megelőzve a mecsekiek gárdáját, mostantól a második pozíciót foglalják el a pontvadászatban.

MTK-TFSE–PINKK-PVSK U23 87-54 (26-21, 23-8, 12-6, 26-19)

Részletes statisztika itt található a mérkőzésről.