Kosárlabda: kiütéses különbséggel nyert az MTK-TFSE a Szolnok ellen (GALÉRIA)

Publikálva: 2023.01.19 Frissítve: 2023.01.19 Kosárlabda női

Második együttesünk 85 ponttal verte meg a Tisza-partiakat az NB I/B Zöld csoportjában.

A listavezető MTK-TFSE kosárlabdacsapata a sereghajtó Szolnoki MÁV Sportegyesület alakulatát fogadta a Városmajorban, a másodosztályú bajnokság Zöld csoportjának 11. fordulójában.

A papírformának megfelelően Hegedűs Péter tanítványai magabiztosan kezdtek: öt perc után 12-2-re vezettek. Majd Turi Eszter és Mérész Petra vezérletével még egy sebességi fokozattal feljebb kapcsoltak a lányok, ennek köszönhetően pedig az első negyed végén már 23-4-es állás szerepelt az eredményjelzőn. Hasonlóképpen folytatták a mieink, és a második tíz percet is lehozták tíz kapott pont alatt (31-9), így a nagyszünetre 43 pontos hazai előnynél vonulhattak el felek (56-13).

A fordulást követően sem „lassítottak” a kék-fehérek: Kenyeres Anett-tel, dr. Gróf Tímeával és Úr Boglárkával az élen ezt az etapot is simán nyerték (27-12). Ezután 83-25-nél vágtak neki a negyedik negyednek, amely már csak formalitásnak bizonyult: az MTK-TFSE 112-27-es győzelmet aratott. A mieink legeredményesebbjeként Turi Eszter 19 ponttal zárt.

Csapatunk az újabb sikerrel 8/1-es mérleggel, továbbra is a Zöld csoport élén áll.