Kosárlabda: kiélezett végjátékban maradtunk alul a Pécs ellen

Publikálva: 2024.01.21 Frissítve: 2024.01.21 Kosárlabda női

Az utolsó másodpercekig megvolt az esély a győzelemre, de a TFSE-MTK Budapest végül két ponttal vereséget szenvedett az NKA Universitas Pécstől.

Vasárnap este újabb rangadó várt a TFSE-MTK Budapestre, ugyanis a tabella negyedik helyén álló kék-fehérek a harmadik NKA Universitas Pécs együttesét fogadták a dr. Koltai Jenő Sportközpontban. Csapatunk ezúttal sérülés miatt kénytelen volt nélkülözni egyik legjobbját, Monika Czinanót.

A hét közben Európa-kupa nyolcaddöntőt vívó ellenfelünk kezdte jobban a találkozót: három perc elteltével 8-2-re vezettek a vendégek, majd az első negyed feléhez érve 13-5-re léptek el. A folytatásban aztán a mieink is belelendültek, ami a pontgyártást illeti: Dúl Terka, Horváth Dóra és Sha Carter kosaraival kettőre zárkóztak a lányok (13-15). A nyitó tíz perc 13-17-nél ért véget.

Hegedűs Péter tanítványai nagy lendülettel vágtak neki a második játékrésznek: Dúl Terka vezérletével 9-0-s sorozatot produkáltak, s ennek köszönhetően át is vették a vezetést (22-17). Ezután viszont a pécsiek percei következtek (22-24); Király Andrea triplája törte meg a rossz szériát (25-24). Az első félidő hátralévő részében fej fej mellett haladtak a felek, a nagyszünetre végül az ellenfél mehetett el minimális fórral (27-30).

A fordulást követően Dúl Panka középtávolija nyitotta a második félidőt, majd Németh Alma és Szabó Fanni is kivette a részét pontgyártásból, ezzel a harmadik felvonás derekánál egyenlő volt az állás (36-36). A lányok egészen 40-40-ig tartották a lépést a Péccsel, azonban riválisunknak sajnos sikerült 7-0-val zárni a negyedet (40-47). A záróetap elején Dúl Panka és Sha Carter is behintett egy-egy hármast, így hamar lecsökkent a hátrányunk (46-47). Ebben a periódusban részünkről elsősorban Carter jeleskedett a pontokban (51-51). Bár az utolsó öt percet a mecsekiek kezdték kétpontos előnyről (51-53), erre Dúl Panka kintről hamar válaszolt (54-53), mi több, nem sokkal később csapatunk ismét átvette a vezetést (57-54). Ezt viszont – az utolsó perchez érve – sorozatban hat pécsi pont követte (57-60). A lányok ekkor sem adták meg magukat: Szabó Fanni egalizált hárompontosával (60-60). A legvégét sajnos a vendégek bírták jobban idegekkel, így a TFSE-MTK végül 64-62-re alulmaradt hazai pályán.

A mieink legjobbjaként Sha Carter 15 ponttal zárt.

A vereséggel együttesünk 7/5-ös mérleggel áll, a tabella hatodik helyén. Folytatás egy hét múlva, amikor a Vasas Akadémiát fogadjuk.