Koronczai Petra

Kosárlabda: két szoros vereség az U12-es bajnokság legutóbbi fordulójában

Publikálva: 2023.03.14 Frissítve: 2023.03.14 Kosárlabda női

Az Óbudai Kaszások két csapatával mérkőzött meg az MTK Budapest korosztályos együttese. Mindkét találkozón Tüske Petra volt a mieink legjobbja.

A hét végén az alapszakasz hatodik fordulóját tartották az U12-es leány kosárlabda-bajnokságban, klubunk gyermekcsapata vasárnap a IV. kerületi Lázár Ervin Általános Iskolában lépett pályára az Óbudai Kaszások U12-es leány és U11-es fiúegyüttese ellen.

Molnár Róbert tanítványai elsőként a lányokkal mérték össze tudásukat. Rosszul indult a mérkőzés, az első negyed után 16-6-ra vezetett az ellenfél, majd a második etapot négy ponttal megnyerték a kék-fehérek (21-27). A harmadik felvonást követően továbbra is megmaradt a hatpontos különbség (29-35). A végjátékban még közelebb tudtak jönni a mieink, de a győzelemre nem volt elegendő: 45-41-re alulmaradt csapatunk. Az MTK Budapest legeredményesebbjeként Tüske Petra 16 pontig jutott.

Rövid szünet után játékosaink az Óbudai Kaszások egy évvel fiatalabb fiúcsapata ellen folytatták. Ezúttal már jobb volt a kezdés (9-8), míg a félidőben 20-22-es állás szerepelt az eredményjelzőn. A pontszegény harmadik felvonás (4-6) után újabb két ponttal ellépett a rivális (24-28), a hátrányt pedig már a zárószakaszban sem sikerült ledolgozni, így összességében jól helytálltak a lányok, ám 40-35-ös vereség lett a vége. Ismét Tüske Petra volt a legjobbunk: 11 pontott jegyzett.