Szőke Szonja

Férfi kosárlabda: Ismét vereséget szenvedett az MTK-Elite Basket

Publikálva: 2021.03.21 Frissítve: 2021.03.22

A másodosztályban játszó férfi kosárlabdacsapatunk a Nagykőrösi Sólymok otthonában szenvedett vereséget.

Az MTK-Elite Basket együttese a tabella kilencedik helyét elfoglaló Nagykőrösi Sólymoknál vendégeskedett. Horváth Balázs tanítványai nem kezdték jól mérkőzést, az ötödik percben már 16–11-re vezettek a hazaiak, ekkor azonban Láncos Krisztián kosarai révén egalizáltak a kék-fehérek (16–16), és ezután kiegyenlített játék folyt a negyed végéig (30-27).

Ám a második játékrészben az alföldi csapat esélyt sem hagyott klubunk játékosainak. A támadó oldalon gyengélkedő MTK húszpontos hátrányban vonulhatott az öltözőbe (64–44). A nagyszünet után jól nyitották a második félidőt Horváth Balázsék. Ennek legfőbb letéteményesei a mérkőzésen 17 pontig jutó Láncos, illetve az összesen hat hárompontost berámoló Farkas Sándor Dániel. A 27. percre csapatunk megfelezte a különbséget (70–60), viszont a hullámzás tovább folytatódott.

A nagykőrősiek újra átvették a kezdeményezést, így a negyedik negyed második percében már 87–70-es állás szerepelt az eredményjelzőn. Ekkor még utolsó rohanással 89–81-re felzárkóztak a fiúk, de sajnos ez is kevés volt. Végül 107-91-re alulmaradt a MTK-Elite Basket csapata. Az együttes továbbra is a tabella utolsó, 14. helyén áll.

Nagykőrösi Sólymok SE–MTK-Elite Basket 107–91 (30–27, 34–17, 18–23, 25–24)
Farkas Sándor Dániel 20/18, Láncos Krisztián 17, Jakab Péter 16/3 , Takács András 15/3, Bognár Mátyás 10/9, Hegedűs Attila 8, Juhász Kájusz 3/3, Dobos Márk 2, Nagy Dániel, Veres Gáspár, Vranek Máté