Török Lilly

Kosárlabda: Idegenben nyert a TFSE-MTK

Publikálva: 2021.04.03 Frissítve: 2021.04.03 Kosárlabda női

Női élvonalbeli kosárlabdacsapatunk 73-66-ra nyert a Ludovika-FCSM Csata otthonában a rájátszáspárharc első mérkőzésén.

A női élvonal rájátszásában az 5-8. helyért küzdő TFSE-MTK a Ludovika-FCSM Csata pályájára látogatott az Európa-kupa indulásért zajló párharc első mérkőzésén.

Ugyan a csapatok a nyitó percekben fej fej mellett haladtak, az első negyed második fele azonban a hazaiaknak sikerült jobban, így 21-15-re a Csata együttese vezetett a második etap előtt. A második játékrészben már egyértelműen jobban játszottak Magyar Bianka tanítványai. Király Andrea és Dúl Panka tripláinak köszönhetően a félidő végére három pontra zárkóztak fel a kék-fehér lányok (34-31).

A nagyszünetet követően is kitartott az MTK-s lányok lendülete. Bernáth Réka és Nevena Markovics kosarainak hála pedig a harmadik negyed végére már a klubunknál volt az előny (51-49). Az utolsó szakaszra sem álltak le Magyar Bianka tanítványai, és a végjátékot kontroll alatt tartva 73-66-ra megnyerték a két győzelemig tartó párharc nyitó mérkőzését.

Ludovika-FCSM Csata–TFSE-MTK 66-73 (21-15, 13-16, 15-20, 17-22)