Hárspataki Gábor

Kosárlabda: hosszabbításban kapott ki a TFSE-MTK Budapest a Ludovika Csata otthonában (GALÉRIA)

Publikálva: 2022.12.29 Frissítve: 2022.12.29 Kosárlabda női

Drámai körülmények között szenvedett vereséget csapatunk a Ludovika Arénában.

A két ünnep közötti fordulóban a tabella tizedik helyén álló TFSE-MTK Budapest együttese a fővárosi riválisához, a nyolcadik Ludovika Csatához látogatott a női élvonal 14. játéknapján.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót: az első negyed feléhez érve 8-4-re vezettek. Ez a különbség az etap végére is megmaradt (8-12). Ezután a mieink percei következtek: Tyaunna Marshall és Pusztai Petra is betalált, így már Magyar Bianka tanítványainál volt az előny (15-14). A negyed további részében abszolút fej-fej mellett haladtak a felek: hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Így a 26-26-os félidei állás láttán egyik csapat sem lehet igazán elégedetlen.

A nagyszünet utáni első percekben hasonló mederben zajlott a mérkőzés (33-33), míg nem Pusztai Petra villámgyors öt pontjával – előbb középtávolról, majd triplából volt eredményes – minimális fórra tettek szert a lányok (38-33). A különbség aztán stabilizálódni látszott a harmadik felvonás végére (43-37). A végjáték elején a Csata két pontra zárkózott fel (43-41), erre Pusztai Petra és Lauren Manis kosaraival a TFSE-MTK azonnal reagált (50-44). Azonban a vezetés hamar elolvadt: 8-0-ás szériát produkált az ellenfél, amellyel már ők álltak jobban (50-52). Két perccel a vége előtt Manis törte meg a „kosárcsendet" (52-52). A csapatok végül nem tudtak dűlőre jutni a legvégén (53-53) – jöhetett a hosszabbítás. Az extra öt percet sajnos a Ludovika Csata bírta jobban, ezzel csapatunk 62-57-es vereséget szenvedett. A mieink legjobbjaként Pusztai Petra 20 ponttal végzett.

A TFSE-MTK Budapest 3/11-es mérleggel, a tizedik helyen zárja a 2022-es esztendőt.