Szőke Szonja

Kosárlabda: hosszabbítás után megvan a hetedik hely a TFSE-MTK Budapestnek

Publikálva: 2024.05.04 Frissítve: 2024.05.04 Kosárlabda női

A TFSE-MTK Budapest női kosárlabdacsapata hosszabbítás után nyert a BEAC otthonában, és hetedik helyen zárt az élvonalban.

Miután a TFSE-MTK Budapest női kosárlabdacsapata otthon 26 ponttal legyőzte az E.ON ELTE BEAC együttesét az élvonal hetedik helyéért zajló párharcának nyitómeccsén, szombaton idegenben lépett pályára.

Hegedűs Péter csapata a mérkőzés elején hamar átvette a vezetést, néhány pontos előnyét szépen őrizte az első félidőben, a nagyszünetben 40-33-ra mentek a vendégek.

A fordulás után BEAC is rákapcsolt, a harmadik negyedet kilenc ponttal nyerte meg, és a záró felvonás előtt már az újbudaiak vezettek 61-59-re. A kevés pontot hozó negyedik játékrészben egyik gárda sem tudott jelentősen elszakadni a másiktól, a BEAC hatpontos hátrányt dolgozott le a hajrában, és a rendes játékidő 72-72-vel zárult. A hosszabbítás is szorosan alakult, végül Szabó Fanni büntetői biztosították be a TFSE-MTK 84-82-es győzelmét, egyben bajnoki hetedik helyét.

A találkozón Német Alma 19 pontot jegyzett, Szabó Fanni és Czinano Monika egyaránt 17 pontig jutott.

NB I/A-csoport, rájátszás, 7. helyért, második meccs
E.ON ELTE BEAC–TFSE-MTK Budapest 72-72, hossz. után: 82-84 (17-21, 16-19, 28-19, 11-13, 10-12)

A részletes statisztika ITT megtekinthető.