Kosárlabda: győzelemmel mutatkozott be az Universiadén a magyar válogatott

Publikálva: 2023.07.28 Frissítve: 2023.07.28 Kosárlabda női

A Dúl Pankával, Király Andreával és Kenyeres Anett-tal felálló magyar csapat magabiztos sikerrel kezdett.

Mérész Beatrix sikeres büntetői jelentették az első magyar pontokat a 2023-as Universiadén. A mieink négy perc alatt 7-2-es előnyre tettek szert a találkozó elején. Argentína ezt követően még 8-7-re fordított, de innen Szerencsés Tamara triplájával visszavettük a vezetést. Az első szakasz végére 20-12-re szakadt el válogatottunk. A második negyedben többször felzárkóztak 5-6 pontra az argentinok, de sokáig tartotta előnyét a magyar csapat.

A félidő hajrája viszont az argentinoknak sikerült jobban. 27-18 után 15-2-vel zárta az első szakaszt a dél-amerikai rivális, ezzel 33-29-re fordított. Ezt a szakaszt összességében 21-9-re nyerték meg. Óriási kérdés volt, hogy innen a harmadik negyed elején milyen irányt vesz az összecsapás. Sikeres triplával indítottak az argentinok, amivel 36-29-re elhúztak. Itt hosszú percekre befagyott az eredményjelző. Bernáth Réka büntetői törték meg a magyar kosárcsendet, majd Mányoky Réka 2+1-es megoldása következett, végül pedig Wentzel Nóra hárompontosával vettük vissza a kezdeményezést 37-36-nál.

A harmadik negyed hajrájában Mérész Beatrix és Bernáth Réka vezérletével új lendületet kaptak a mieink, így a játékrész végére 45-38-ra léptünk el. Ezt a negyedet 16-5-re a magyar lányok nyerték meg. A fordulatos találkozón a negyedik felvonás szerencsére már nem tartogatott újabb csavart. Mérész Beatrix triplája vezette fel a záró szakaszt, majd Király Andrea hármasával 50-38-nál ismét kétszámjegyű különbséggel vezettünk. A folytatásban triplát értékesített Bernáth Réka, Mányoky Réka és Wentzel Nóra; az előnyünk a 16 pontot is elérte, ahonnan már nem volt visszaút riválisunknak.

A magyar válogatott 63-49-es sikere alkalmával Mányoky Réka 16, Mérész Beatrix 12 ponttal zárt. Folytatás vasárnap magyar idő szerint 9 órától Japán ellen. A hármas csoportból az első két helyezett jut a legjobb nyolc közé. A csoportunkban a Japán–Argentína találkozót szombaton 13 óra 30 perctől rendezik.

Argentína–Magyarország 49-63 (12-20, 21-19, 5-16, 11-18)
​Magyarország: Mányoky 16/9, Wentzel 10/6, Mérész 12, Dúl 4, Bernáth 11/3. Csere: Varga 2, Király 5/3, Szerencsés 3/3, Salamon

Forrás: wbasket.hu