Szabó Beatrix

Kosárlabda: Győzelem a DEAC ellen (GALÉRIA)

Publikálva: 2021.03.07 Frissítve: 2021.03.08 Kosárlabda női

Ötpontos siker a női amatőr NB I 19. fordulójában.

Az MTK-TFSE női kosárlabdacsapata a bajnokság 19. fordulójában az utolsó előtti helyen álló DEAC együttesét fogadta. A mérkőzés eleje kiegyenlített küzdelmet hozott, öt perc után 8-8-at mutatott az eredményjelző, de a negyed végére sikerült picit meglépnünk, ekkor 17-13-ra vezettünk.

A második periódusban remek védekezésünknek köszönhetően elhúztunk, mindössze hat pontot engedtünk a debrecenieknek, így félidőben már 32-19 volt az előnyünk.

A térfélcsere után már jobban ment a pontszerzés a DEAC-nak, ám a záróetap előtt még mindig 11 pont volt a hazai fór. Az utolsó negyedben valósággal behúztuk a kéziféket, már egy pontra is felzárkóztak a vendégek. Szerencsére még időben észbe kaptunk, 60-58 után zsinórban öt pontot szereztünk, és végül 65-60-as győzelmet arattunk.

Csapatunk legeredményesebb játékosa Hanti Daniella volt, aki hat triplával, összesen 26 ponttal járult hozzá a sikerhez.