Jankovics Dániel

Kosárlabda: győzelem a BKG otthonában az NB I/A-csoportban

Publikálva: 2024.03.10 Frissítve: 2024.03.10 Kosárlabda női

A TFSE-MTK Budapest kilencpontos győzelmet aratott a BKG Szigetszentmiklós vendégeként.

Három vereség után a hatodik helyen álló TFSE-MTK Budapest vasárnap este a kilencedik BKG-Prima Natura Szigetszentmiklós csapatához látogatott. Esélyeshez méltón Hegedűs Péter tanítványai kezdtek jobban (7-11), viszont a nyitónegyed kétharmadánál már a hazaiaknak volt több pontja (15-13). Erre szerencsére jól reagáltak a lányok, és a második etap kezdetekor már újra a mieinknél volt az előny, méghozzá hat ponttal (17-23). A folytatásban sikerült stabilizálni a különbséget (24-31), mi több, Sha Carter hármasával már a tíz pontot is ellérte a fórunk (25-35). A nagyszünetben 32-40-es állás szerepelt az eredményjelzőn.

A második félidőben a BKG sokkal jobban rajtolt, és csapatunk átmeneti gyengélkedését kihasználva 43-40-ra fordított az ellenfél. A harmadik felvonás hatodik percében Szabó Fanni törte meg a hosszú „kosárcsendet" (43-43). Ekkor újra belelendültek a lányok, s ennek köszönhetően a zárószakaszhoz érkezve már ismét a TFSE-MTK vezetett (51-54). A végjátékban együttesünk nem engedte ki a kezéből a győzelmet, és 72-63-as sikert aratott Szigetszentmiklóson. Húsz pontjával ezúttal Sha Carter volt a legeredményesebb játékosunk.

A 9/8-as mérleggel a mieink továbbra is a tabella hatodik helyén állnak. Folytatás jövő hét szerdán a DVTK otthonában, a Magyar Kupa negyeddöntőjében.

Női NB I/A-csoport, alapszakasz, 16. forduló
BKG-Prima Natura Szigetszentmiklós–TFSE-MTK Budapest 63-72 (17-23, 15-17, 19-14, 12-18)
A részletes statisztika ITT megtekinthető.

(Fotó: Borhi Mihály)