Kosárlabda: fölényes soproni kupasiker a TFSE-MTK Budapest felett

Publikálva: 2022.02.18 Frissítve: 2022.02.18 Kosárlabda női

A Killik László női kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjében a címvédő Sopron Basket nem adott esélyt a TFSE-MTK Budapestnek, és 80-35-ös sikerrel jutott tovább.

A miskolci DVTK Arénában a TFSE-MTK Budapest a Sopron Baskettel játszotta a Killik László női kosárlabda Magyar Kupa nyolcas döntőjének nyitómérkőzését.

A negyeddöntőnek nem Magyar Bianka kék-fehér együttese volt az esélyese, de még ezzel együtt is rémálomszerűen kezdődött a meccs, ugyanis kis híján nyolc percig csak a Gáspár Dávid irányította soproniak találtak a gyűrűbe, az első TFSE-MTK-pont 25-0-s hátrányban érkezett.

A kiváló erőkből álló címvédő 27-5-re nyerte az első felvonást, és a másodikat is nagy elánnal folytatta: a félidőben 49-9 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedre eldőltek a lényegi kérdések, és ez a meccs tempóján is meglátszott. Ebben a játékrészben nyolc pontig jutott a TFSE-MTK, míg a Sopron tizenhétnél állt meg. A negyedik tíz percben a fiatalok kaptak lehetőséget, a TFSE-MTK valamennyit faragott is a hátrányából, és a negyedet 17-14-re megnyerte, viszont a meccset nagy különbséggel, 80-35-re elveszítette.