Szőke Szonja

Kosárlabda: fölényes magyar siker a házigazdák ellen a litvániai U20-as női Eb nyitányán

Publikálva: 2023.07.29 Frissítve: 2023.07.29 Kosárlabda női

A remeklő Horváth Dórával és Dúl Terkával a soraiban az U20-as női kosárlabda-válogatott 38 pontos különbséggel verte meg a házigazda litván csapatot a korosztályos Európa-bajnokság nyitó játéknapján.

Előzetesen nehéz meccsnek ígérkezett a magyar csapat számára a litvánok elleni első találkozó az U20-as női kosárlabda Európa-bajnokságon, ugyanis a hazaiakkal, a tavalyi U18-as Európa-bajnokkal kellett összecsapniuk a mieinknek Klaipedában.

Tursics Krisztián együttese remekül kezdte a mérkőzést: Miklós Melindával, Sitku Zsuzsannával és Holcz Rebekával az élen az ötödik percben már 11–3-ra vezettek a lányok, majd a nyitónegyed második felében hasonlóan jól folytatták, míg a litvánok továbbra is gyengélkedtek, így tíz perc után húszpontos magyar vezetés állt az eredményjelzőn (27–7). A csapatkapitány Miklós révén a második etap szintén jól indult: a szekszárdi fiatal hol pontokkal, hol gólpasszokkal segítette a csapatot (36–7). Ezt sorozatban hét pont követte az ellenféltől (14–38), viszont a tetemes különbség a nagyszünetre is megmaradt (43–17).

A fordulást követően elsősorban magasembereink, Sitku Zsuzsanna és Horváth Dóra felelt a pontgyártásért, majd a negyed végén Katona Boglárka és Laczkó Sára is csatlakozott hozzájuk, ezzel a záró szakasz kezdete előtt több mint harmincpontosra nőtt a mieink előnye (26–58). A végjáték már csak formalitásnak bizonyult, a magyar válogatott fölényes, 72–34-es győzelmet aratott a nyitó napon.

A mieink legjobbjaként a TFSE-MTK Budapest fiatalja, Horváth Dóra 10 pontig és 15-ös VAL-mutatóig jutott, míg klubunk másik játékosa, Dúl Terka három ponttal zárt.

Folytatás vasárnap 14:30-tól a finnek ellen.

U20-AS NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG, KLAIPEDA (LITVÁNIA)