Kosárlabda: bravúros győzelem az NB I/B-ben a Dávid Kornél KA ellen (GALÉRIA)

Publikálva: 2023.12.10 Frissítve: 2023.12.10 Kosárlabda női

Az MTK-TFSE kosárlabdacsapata egy ponttal volt jobb a Dávid Kornél KA együttesénél a női NB I/B-ben.

A Női Amatőr NB I Piros csoportjának 9. fordulójában az MTK-TFSE kosárlabdacsapata hazai pályán látta vendégül a tabella második helyén álló Dávid Kornél KA együttesét.

A lányaink remekül kezdték a meccset, és az első negyed végére tízpontos előnybe kerültek (21-11). A második negyed viszont a vendégeké volt, és a kihívók nemcsak egyenlítettek, hanem a nagyszünetben már náluk volt az előny (31-37).

Bozsó Ádám csapata a harmadik játékrészben nem engedte elszakadni ellenfelét, a negyedik negyedben pedig visszavette a vezetést. A hajrá így nagy izgalmakat tartogatott, és bár az utolsó perc kezdetekor öt ponttal jobban állt az MTK-TFSE, a végén egyetlen pont döntött a javunkra. A 64-63-as siker bravúrgyőzelemnek számít. Mindegyik hazai játékos kitett magáért a pályán, Vladár Róza a 18 pontjával kiemelkedett a mezőnyből.