Piros Zsombor

Kosárlabda: bravúrgyőzelem a listavezető otthonában az NB I/B-ben

Publikálva: 2024.01.14 Frissítve: 2024.01.14 Kosárlabda női

Második csapatunk 14 ponttal legyőzte – idegenben – a DVTK U23-as alakulatát, ezzel pedig sorozatban negyedik sikerét aratta, ráadásul elvette az éllovas miskolciak veretlenségét.

A másodosztályú tabella ötödik helyén álló MTK-TFSE (6/4) vasárnap délután a százszázalékos mérleggel az első helyen álló DVTK U23-as (10/0) együtteséhez látogatott. Bár a miskolciak ezúttal kénytelenek voltak nélkülözni legjobbjukat, Toman Petrát, így is ők voltak a mérkőzés esélyesei.

Ennek megfelelően a hazai piros-fehérek kezdtek jobban (0-5), azonban Bozsó Ádám tanítványai cseppet sem illetődtek meg, sőt: a következő percekben 14-0-ás sorozatot produkáltak (14-5). Majd keretbe foglalva a nyitónegyedet, újabb öt diósgyőri pont született (14-10). A folytatásban aztán ismét inkább a mieink akarata érvényesült: Gróf Tímea Anna és Vladár Róza vezérletével tíz ponttal ellépett csapatunk (27-17). A félidő utolsó szakaszában pedig sikerült stabilizálni is a különbséget (36-26).

A nagyszünetet követő első percekben a lányok folytatták remeklésüket (42-26). Ezután viszont a DVTK vette át az irányítást, és nyolc pontra felzárkózott (44-36), ugyanakkor Hruby Laura, Vígh Bernadett és Horváth Dóra pontjaival sikerült megfékezni a miskolciak közeledését (51-39). A zárófelvonásnak 51-43-as vendégvezetésnél vágtak neki a csapatok.

Tózer Nemes Boglárka révén a DVTK kezdte jobban a negyedik negyedet (51-45), ám Vígh Bernadett rendre válaszolni tudott (56-47). A végjátékban az MTK-TFSE magabiztosan őrizte előnyét, s ennek köszönhetően végül 68-54-es győzelmét aratott a listavezető otthonában. A kék-fehérek legeredményesebbjeként Vígh Bernadett 15 ponttal zárt.

Csapatunk sorozatban negyedik sikerét ünnepelhette, ezzel jelenleg 7/4-es mérleggel áll, és átmenetileg feljött a tabella negyedik helyére. Folytatás egy hét múlva az NKA Universitas Pécs II. vendégeként.