Kosárlabda: az MTK-TFSE szoros csatában kikapott a Vasas Akadémia második csapatától (GALÉRIA)

Publikálva: 2022.05.15 Frissítve: 2022.05.15 Kosárlabda női

Második együttesünk 63-57-re alulmaradt – hazai pályán – a tabellán előrébb álló, fővárosi riválisával szemben.

A forduló előtt az ötödik helyen álló MTK-TFSE kosárlabdacsapata a második Vasas Akadémia második együttesét fogadta a Városmajorbank, az NB I/B-s bajnokság 28. játéknapján.

Az elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, öt perc után 8-7-re vezettek a vendégek, majd Dömötör Petra és Vígh Bernadett duplájával 11-8-ra már a mieink álltak jobban, ám erre a pasarétiek is reagáltak két közelivel, ezután egypontos Vasas-előnnyel rajtolt a második tíz perc (13-14).

Folytatódott a szoros csata a felek között, a kék-fehérek közül Úr Boglárka és Király Andrea is elsüllyesztett egy-egy hárompontost, így ismét az MTK-TFSE vezetett (21-18). Nem sokkal később Király újabb triplával jelentkezett, és a játékrész kétharmadánál Boros Dorka kettesével már hat pontra nőtt a fórunk (27-21). Azonban a lányok sajnos már nem dobtak több pontot a nagyszünetig, míg a Vasas sorozatban hetet szórt, emiatt a félidőben végül náluk volt az előny (27-28).

A fordulást követően Gróf Júlia hármasával megint a mieink vezettek (30-29), viszont ez csak átmenetineg bizonyult, ugyanis ezt négy pont követte ellenfelünktől (30-33). Ekkor a Vasas percei következtek (32-36), és sajnos állandósulni látszott a hat-hét pontos előnyük (38-45). De ez sem törte meg játékosainkat, sőt villámgyorsan 10-0-s szériát produkáltak (48-45) – egyenlő állásnál (48-48) kezdődhetett a zárószakasz.

A végjátékot a Vasas nyitotta jobban (50-52), ugyanakkor Vígh és Burján révén az MTK-TFSE is igyekezett tartani a lépést (53-55), majd három perccel a vége előtt Boros egyenlített is (55-55). Az utolsó percek azonban nem alakultak jól a lányoknak, riválisunk hosszabb kispadja döntőnek bizonyult a legvégén. A Vasas egymásutánban szerzett öt pontjával ismét ellépett (55-60). Kenyeres Anett sikeres duplája után úgy tűnt még visszajöhetnek a lányok, de végül erre már nem adódott reális esély: csapatunk végül 63-57-re vereséget szenvedett hazai pályán.

A vereséggel az MTK-TFSE visszacsúszott a tabella hatodik helyére.