Andróczki Flóra

Kosárlabda: az MTK-TFSE miskolci győzelemmel zárta az alapszakaszt

Publikálva: 2023.03.19 Frissítve: 2023.03.19 Kosárlabda női

Második csapatunk öt ponttal nyert a DVTK U23-as együttesének vendégeként.

Az NB I/B Zöld csoportjának élén álló MTK-TFSE kosárlabdacsapata a harmadik DVTK U23-as alakulatához látogatott az alapszakasz zárófordulójában. Az első percekben fej fej mellett haladtak a felek, hol az egyik, hol a másik gárdánál volt minimális előny (9-10). Majd a folytatásban a miskolciak átvették az irányítást, és hét ponttal elléptek (11-18). A második negyed kezdetén Hegedűs Péter tanítványai ismét magukra találtak: Burján Laura és Király Andrea vezérletével folyamatosan zárkóztak fel, 24-24-nél pedig kiegyenlítettek. Erre 6-0-ás sorozattal reagált a DVTK (24-30), ugyanakkor több pontot már nem kaptak a mieink a félidő hátralévő részében, sőt, Kenyeres Anett, Herman Aliz és Dúl Terka pontjainak köszönhetően a nagyszünetben öt ponttal már a kék-fehérek álltak jobban (35-30).

A fordulást követően hasonló mederben zajlott a mérkőzés: az MTK-TFSE stabilan őrizte vezetését (41-35), majd a harmadik felvonás derekán – gyors egymásutánban – Dömötör Petra közelről, míg Vígh Bernadett kintről volt eredményes, így már tíz felett járt a különbség (46-35). A negyedik negyed kezdetére ismét feljebb kapaszkodtak a házigazdák (50-45). A végjátékot csapatunk kezdte jobban (57-47), viszont az utolsó három perchez érve újra szoros lett az állás (60-57). Ennél közelebb azonban már nem tudott jönni az ellenfél, így 64-59-es győzelmet aratott együttesünk. A mieink legjobbjaként Vígh Bernadett 12 pontot jegyzett.

Ezzel az MTK-TFSE sorozatban 12. sikerét szerezte, és 15/1-es mérleggel a Zöld csoport első helyén zárta az alapszakaszt.