dr. Nguyen Anasztázia

Kosárlabda: az MTK-TFSE Budapestnek nem sikerült megnehezíteni a pécsiek dolgát (GALÉRIA)

Publikálva: 2024.05.07 Frissítve: 2024.05.07 Kosárlabda női

Az MTK-TFSE Budapest női kosárlabdacsapata 29 pontos vereséget szenvedett a pécsiek ellen a másodosztály 5-8. helyért zajló párharcában.

Az MTK Budapest-TFSE női kosárlabdacsapata a másodosztály 5-8. helyért zajló párharcának első meccsét vívta hazai környzetben az NKA Universitas Pécs II. ellen.

Bozsó Ádám együttese az első negyed végére hatpontos hátrányba került az esélyesebb pécsiek ellen, a második játékrészben pedig jócskán nőtt a különbség a két csapat között. A vendéglátók leginkább a félidőre 20 pontig jutó Laczkó Sárát nem tudták tartani, az MTK-TFSE-ből Gróf Tímea járt 10 pontnál a nagyszünetre, amikor is 43-18 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után a hazai csapat igyekezett kozmetikázni az eredményen, és sikerült öt pontot faragni a hátrányból a záró felvonásig. A végén azonban többnyire pécsi kosarak érkeztek, a találkozót 78-49-re nyerte meg a vendég csapat.

Női Amatőr NB I, rájátszás, 5-8. helyért, 1. mérkőzés
MTK-TFSE–NKA Universitas Pécs II. 49-78 (10-16, 8-27, 18-13, 13-22)

(Fotók: Hegedüs Gábor)