Kosárlabda: az Ajka sem jelentett akadályt az éllovas MTK-TFSÉ-nek

Publikálva: 2023.02.17 Frissítve: 2023.02.17 Kosárlabda női

Második csapatunk 13 pontos győzelmet aratott a bakonyiak otthonában.

Az újdonsült Hepp Kupa-ezüstérmes, az NB I/B Zöld csoportjában listavezető MTK-TFSE kosárlabdacsapata a tabellán negyedik helyen álló Ajkához látogatott a másodosztály 14. játéknapján.

A házigazdák nyitották jobban a meccset (2-8), ám Herman Aliz sorozatban bedobott hét pontjának köszönhetően villámgyorsan egyenlítettek a lányok (9-9). A térdsérüléséből hosszú kihagyás után visszatérő Baa Dominika duplájával 15-13-nál először vezettek a mieink, majd fiatal hátvéd-bedobónk újabb négy pontját követően 19-18-as vendég előnnyel ért véget az első etap. Hasonló mederben folytatódott a mérkőzés, a második tíz perc derekán öt ponttal vezettek Hegedűs Péter tanítványai (26-21). Majd Kenyeres Anett remek perceinek köszönhetően már tíz felett járt a különbség, így a felek 39-28-as állásnál mehettek nagyszünetre.

A fordulást követően az MTK-TFSE stabilan őrizte előnyét, mi több, a 13-11-re megnyert harmadik felvonás után még növelni is sikerült a differenciát (52-39). A zárószakaszban nem igazán forgott veszélyben csapatunk győzelme, Burján Laura és Király Andrea kosaraival már a 18 pontot is elérte a fór, amelyből végül minimálisan lefaragott az Ajka, de végül így is magabiztos, 65-52-es győzelmet arattak a kék-fehérek. A mieink legeredményesebbjeként Baa Dominika 12 pontig jutott.

Ezzel együttesünk sorozatban kilencedik sikerét ünnepelte, és 12/1-es mérleggel továbbra is vezeti a tabellát a Zöld csoportban.