Szabó Beatrix

Kosárlabda: az 5. helyért folytatja a rájátszást a TFSE-MTK Budapest

Publikálva: 2024.03.30 Frissítve: 2024.03.30 Kosárlabda női

A TFSE-MTK Budapest női kosárlabdacsapata otthon is kikapott a Szekszárdtól, így az ötödik helyért folytatja az élvonalbeli bajnokságot.

A női kosárlabda NB I/A-csoport negyeddöntőjének első meccsén a TFSE-MTK Budapest 88-82-es vereséget szenvedett a Tarr KSC Szekszárd otthonában, így Hegedűs Péter együttese szombat este hazai pályán, a Dr. Koltai Jenő Sportközpontban a harmadik mérkőzés kiharcolásáért lépett pályára.

A bravúr nem sikerült, de ismét közel járt hozzá csapatunk, amely az első negyed után 25-19-re, a félidőben pedig 46-39-re vezetett.

A harmadik negyed azonban a Szekszárdról szólt. A tolnaiak nemcsak átvették vezetést, hanem a felvonást 9-0-s periódussal zárták, így a negyedik játékrész kezdetekor már a vendégek vezettek 64-55-re.

Az utolsó negyed szekszárdi triplával indult, a két csapat közti különbség pedig 12 pontra nőtt. A TFSE-MTK Budapest innen kezdett visszakapaszkodni, és 55 másodperccel a találkozó vége előtt már csak 3 pont volt a vendégek előnye (75-78). Fordítani azonban már nem tudott együttesünk, amely 83-75-re kikapott, a párharcot 2-0-ra elveszítette, és az 5-8. helyért folytatja a bajnokságban a Vasas Akadémia ellen. A TFSE-MTK Budapestben ezúttal is Dúl Panka szerezte a legtöbb pontot, 20-at.