Kézilabda
Dakos Noémi

Női kosárlabda: az 5–8. helyért folytatja a TFSE-MTK (GALÉRIA)

Publikálva: 2021.03.24 Frissítve: 2021.03.25 Kosárlabda női

A női élvonal rájátszásában szereplő TFSE-MTK 85–75-ös vereséget szenvedett a párharc második mérkőzésén, így a Győr 2-0-s győzelemmel továbblépett az elődöntőbe, míg csapatunk az 5–8. helyért játszik.

A negyeddöntős párharc második mérkőzésén – a győriek hazai sikere után – a Városmajorban fogadta a TFSE-MTK a Rába-partiakat. Alisia és Chanise Jenkins kosarai révén – a párharc egyenlítésért küzdő – kék-fehérek kezdték jobban a találkozót. A kilencedik percben 20–14-es hazai előny szerepelt az eredményjelzőn, ám a negyed végét nagyon elrontották Magyar Bianka lányai, így az első játékrész végére 23-22-es előnnyel már a kisalföldiek mehettek.

A rövid megingást követően egyesületünk kiválóságai fej-fej mellett haladtak az Európa-kupát is megjárt riválissal. A meccsen 30 pontig jutó Alicia Jenkins mellett – az első találkozón 29 pontot dobó – Bernáth Réka is feljavult, így a félidő vége előtt két perccel egálra álltak a csapatok. Azonban a negyed végén ismét gyengébb momentumok következtek a TFSE-MTK részéről, a vendégek pedig éltek az adódó lehetőséggel. A Győr 48–42-es vezetésével vonultak a játékosok az öltözőbe.

A második félidőben tovább folytatódott légiósaink remeklése, de ez sem volt elég a különbség redukálására – a győriek folyamatosan tartották 8-10 pontos előnyüket a játérész végéig (68-56). A negyedik negyedben még egy utolsó rohanást bemutatva klubunk legjobbjai feljöttek 70-66-ra, végül sajnos ez sem bizonyult elegendőnek a harmadik mérkőzés kiharcolására.

A 85–75 -ös sikerrel az UNI Győr alakulata továbbjutott az elődöntőbe, míg együttesünk az 5–8. helyért folytatja szereplését.

TFSE-MTK–Uni Győr MÉLY-ÚT 75-85 (22-23, 20-25, 14-20, 19-17)
Alisia Jenkins 30, Chanise Jenkins 12, Bernáth Réka 11/6, Katona Szidónia 10/6, Nevena Markovics 7/3, Dúl Panka 5/3, Kovács Vanessza, Boros Berta, Herman Aliz, Király Andrea, Németh Alma, Tóth Tímea

Statisztika

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!