Szőke Szonja

Kosárlabda: a TFSE-MTK Budapest győzelemmel zárta az alapszakaszt az NB I-ben

Publikálva: 2024.03.23 Frissítve: 2024.03.23 Kosárlabda női

Élvonalbeli csapatunk nyolc ponttal győzött a sereghajtó otthonában, Cegléden.

A hatodik helyen álló TFSE-MTK Budapest az alapszakasz utolsó fordulójában a tabella utolsó helyét elfoglaló VBW CEKK Ceglédhez látogatott az NB I/A-csoportban.

Hegedűs Péter tanítványai esélyeshez méltón kezdtek, és a negyedik percben már 10-3-ra vezettek, viszont ezután a hazaiak pillanatai következtek, s 12-11-re már ők álltak jobban. A nyitó negyed végül hárompontos hátránnyal ért véget (17-20). A második etapban is folytatódott a kiegyenlített játék, de ekkor már többnyire a mieink álltak jobban (24-25). Az első félidő utolsó periódusában hol az egyik, hol a másik fél vezetett minimálisan – a nagyszünetben 35-34-es ceglédi fór szerepelt az eredményjelzőn.

A fordulást követően a TFSE-MTK végérvényesen átvette a kezdeményezést, és a harmadik felvonás végére sikerült hét ponttal ellépni (49-56). A végjátékban a hazaiak többször is feljöttek egy pontra, de a kék-fehérek mindannyiszor tudtak reagálni erre, s ennek köszönhetően 73-65-ös győzelmet arattak idegenben.

Csapatunk legeredményesebbjeként ezúttal a 17 pontig jutó Sha Carter végzett.

A rájátszás első körében a harmadik Szekszárd vár a mieinkre.