Szatmári András

Kosárlabda: a TFSE-MTK Budapest nyerte a fővárosi rangadót (GALÉRIA)

Publikálva: 2023.01.21 Frissítve: 2023.01.21 Kosárlabda női

Csapatunk 19 ponttal verte meg a BEAC együttesét a Városmajorban.

A Cegléd legyőzése után a TFSE-MTK Budapest hazai pályán fogadta a tabella hatodik helyén álló E.ON ELTE BEAC gárdáját az alapszakasz 17. fordulójában.

Lauren Manis és Dúl Terka vezérletével a mieink jól nyitották a meccset (10-3), ám ellenfelünk villámgyorsan egyetlen pontra faragta le hátrányát (10-9), majd Hegedűs Janka pontjaival ismét megnőtt az előnyünk (16-11). Pusztai Petra két sikeres dupláját követően 20-14-nél ért véget az első etap. A második tíz percben Pusztai hasonlóképpen folytatta (24-16). A negyed közepén Németh Alma büntetői után stabilan őrizte vezetését a kék-fehér alakulat (29-23), mi több, Pusztai középtávolija után már nyolc pont volt a különbség (33-25). Ezután viszont az első félidő utolsó perceit elrontották a lányok, ezt a BEAC kihasználta, így a nagyszünetre 34-34-es döntetlennél vonulhattak el a felek.

A fordulást követően ismét Magyar Bianka tanítványai irányítottak (40-34). Dúl Panka egymaga sorozatban nyolc ponttal jelentkezett, ezzel a fórunk már 12 pontnál járt (48-36). Király Andrea és Theodoreán Alexandra újabb tripláinak is köszönhetően a magabiztos előnyünk pedig csak tovább nőtt a harmadik felvonás végére (61-45).Theodoreán folytatta remeklését kintről a zárószakasz elején is (69-47), így öt perccel a vége előtt végérvényesen eldőlt a mérkőzés (73-49). A mieink 78-59-es győzelmet arattak a BEAC felett. A kék-fehérek legeredményesebbjeként Pusztai Petra 14 ponttal segítette győzelemhez a csapatot, és játékosaink közül öten is tíz pont felett zártak.

A mostani sikerrel a TFSE-MTK 5/12-es mérleggel áll, és előrelépett a tabella kilencedik helyére. A lányok egy hét múlva a második Győr otthonába látogatnak.