Kosárlabda: a TFSE-MTK Budapest megnyerte a Sepsi-kupát

Publikálva: 2022.09.18 Frissítve: 2022.09.18 Kosárlabda női

Klubunk kosarasai előbb simán verték a román CSM Alexandriát az elődöntőben, majd a fináléban – szoros csatában – a házigazda Sepsi-SIC-et is legyőzték a sepsiszentgyörgyi felkészülési tornán.

A TFSE-MTK Budapest női kosárlabdacsapata a héten Erdélyben edzőtáborozott, melynek keretében pénteken és szombaton részt vett a Sepsi-kupán. A mieink mellett a házigazda Sepsi-SIC, a török Besiktas és a román CSM Alexandria alkotta a sepsiszentgyörgyi felkészülési torna mezőnyét. Együttesünk az első napon a CSM Alexandriával csapott össze az elődöntőben.

Magyar Bianka tanítványai döcögősen kezdtek, emiatt a románok 22-17-re megnyerték az első negyedet. Ezután viszont már sokkal jobban játszottak a lányok, a második (24-7) és a harmadik (26-11) tíz percet összességében 32 pontos előnnyel hozták le, így a negyedik szakasz kezdetére eldőltek már a lényegi kérdések. Csapatunk simán, 80-51-re győzött, és bejutott a döntőbe, ahol – a Besiktast megverő – rendező gárda, a Sepsi-SIC következett.

A tornagyőzelemről döntő összecsapás elején – 4-4-es állás után – a Sepsi került kisebb lépéselőnybe. Kétszer is elszakadtak öt ponttal (9-4, 11-6), ám a játékrész hajrájában már a TFSE-MTK állt jobban – tíz perc után 20-19 szerepelt az eredményjelzőn. A második negyedben sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 36-34-es hazai előnyt követően a kék-fehérek 7-0-ás szériával zárták a félidőt, ezzel a nagyszünetben 41-36-ra vezettek.

A harmadik negyed első négy pontját is a TFSE-MTK jegyezte. Ez összességében már 11-0-ás sorozatot jelentett, így kialakult a mérkőzés addigi legnagyobb különbsége (45-36). A folytatásban a tíz egységet is átlépte a differencia. A mieink legnagyobb előnye 14 pont volt, amit 57-43-nál regisztrálhattunk. A harmadik felvonás végén Khaalia Hillsman 20, Ty Marshall 10 pontnál járt.

Eközben nagy erőket mozgósított a Sepsi-SIC. A harmadik etap végére 57-49-re zárkóztak fel, majd a negyedik negyed első két pontját is megszerezve 57-51-re szépítettek. A hazaiak 8-0-s szériája nyílttá tette a végjátékot, de a TFSE-MTK őrizte pár pontos előnyét. Ezután az utolsó öt percre 63-58-ról fordultak a csapatok, és végül 71-67-es sikert aratott Magyar Bianka együttese.

A döntő MVP-jének Khaalia Hillsmant választották, aki 24 ponttal és 13 lepattanóval zárt. Tizenhárom mezőnykísérletéből kilenc sikeres volt.

SEPSI-SIC–TFSE-MTK Budapest 67-71 (19-20, 17-21, 13-16, 18-14)
Sepsi Kupa (Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna)
Sepsi-SIC: Jones 14/3, Jespersen 19/3, Cave 12, Mununga 4, Hristova 10. Csere: Mtitelu 3/3, Ghizila 2, Kmetovska, Godri-Parau 3/3.
TFSE-MTK Budapest: Hillsman 24, Theodoreán 3/3, Marshall 14, Dúl P. 12/3, Dúl T. 7/3. Csere: Szeitl, Turi, Hegedűs 5/3, Burján 3/3, Király 3/3.

(Forrás: wbasket.hu; fotó: Miska Brigitta)