Farkas Johanna

Kosárlabda: a TFSE-MTK Budapest hazai pályán verte a Ceglédet (GALÉRIA)

Publikálva: 2022.10.15 Frissítve: 2022.10.15 Kosárlabda női

Klubunk együttese nagy csatában, végül hétpontos győzelmet aratott a VBW CEKK Cegléd ellen a Városmajorban.

Az 1-4-es mérleggel álló TFSE-MTK Budapest kosárlabdacsapata a négy meccs után nyeretlen VBW CEKK Cegléd együttesét fogadta a Városmajorban az NB I/A-csoportban. Hegedűs Janka és Király Andrea kosaraival a mieink nyitották jobban a meccset (5-0), ezt viszont hat vendég pont követte (5-6). Majd a következő percekben Magyar Bianka tanítványai közül Dúl Panka és Khaalia Hillsman járt élen a pontgyártásban (13-8). Végül minimális hazai előnnyel ért véget az első etap (15-14). A folytatásban is fej-fej mellett haladtak a felek – kék-fehér részről elsősorban Hegedűs jeleskedett a pontokban (23-23). A negyed kétharmadához érve a Cegléd négy ponttal állt jobban (23-27). Hegedűs duplájával zárult a félidő, kétpontos vendégvezetés mellett (27-29).

A nagyszünetet követően Tyaunna Marshall közelijével ismét egyenlő lett az állás (29-29). Továbbra is kifejezetten kiegyenlített játékképet mutatott a meccs – hol az egyik, hol a másik csapatnál volt az előny (36-35). Hillsmann és Marshall mellett ebben a szakaszban Pusztai Petra is kivette a részét a ponttermésből (46-43). Majd olyannyira lendületbe jöttek a mieink, hogy kilenccel elléptek (52-43). A zárónegyed kezdetére ebből a különbségből némileg lefaragtak a vendégek (52-47). A végjáték elején stabilan őrizte vezetését a TFSE-MTK (57-51). Öt pontnál viszont nem tudott közelebb férkőzni az ellenfél, mi több Hegedűs Jankával vezérletével ismét megnőtt a különbség (64-55). Az utolsó két perc 67-59-es állásról kezdődött, és csapatunk ezután már nem is engedte ki a kezéből a győzelmet, 68-61-es sikert aratott. A mieink legjobbjaként Hegedűs Janka 19 ponttal zárt. Ezzel a TFSE-MTK Budapest két győzelemmel és négy vereséggel áll hat forduló után.