Kosárlabda: a TFSE-MTK Budapest a nyolcadik helyen zárta a bajnokságot (GALÉRIA)

Publikálva: 2022.04.23 Frissítve: 2022.04.23 Kosárlabda női

Csapatunk 66-59-es vereséget szenvedett a Ludovika-FCSM Csata otthonában a hetedik helyért zajló párharc harmadik meccsén.

TFSE-MTK Budapest együttese szombat este a Ludovika Arénában, a hetedik helyért zajló rájátszáspárharc harmadik, minden eldöntő mérkőzésén zárta a 2021/22-es bajnoki évadot.

Nagyon rosszul nyitották a találkozót Magyar Bianka tanítványai: a házigazdák 10-0-ra elhúztak az elején, míg a mieink első kosarára közel öt percet kellett várni, ekkor Elisabeth Pavel talált be (2-10). Majd a gyenge kezdés után Dúl Panka hárompontosból, Tóth Tímea közeli kettesből volt eredményes (7-10). Dúl folytatta remeklését az első negyed végén is, így mindössze két pontra csökkent a különbség a második tíz perc rajtjára (12-14).

A rövid szünet után Theodoreán Alexandra duplájával egyenlítettek a lányok (14-14), sőt Süle Krisztina és Tóth Tímea is pontokkal jelentkezett, így ekkor már a mieink álltak jobban (18-14). Ezután a Csata pillanatai következtek, a 14. percben már újra ők vezettek (20-21). A hullámzó játékkép továbbra is megmaradt, részünkről Jatavia Tapley nagyon elkapta a fonalat, egymásutánban dobta a kosarakat, viszont Tursics Krisztián alakulata is tartotta a lépést (29-29). Az első félidő utolsó perceiben Burján Laura szintén elsüllyesztett egyet a távoli zónából, majd Tapley – támadólepattanó után visszatett – közelijét követően jöhetett a nagyszünet (35-34).

A fordulás után a hazaiak kezdtek jobban, öt pontjukkal 39-35-re már náluk volt az előny. A harmadik negyed közepéig stabilan őrizték minimális fórjukat (43-40). Ám ekkor két hárompontost is bedobott ellenfelünk, így már kilencre nőtt a differencia (49-40). Theodoreán törte meg a kék-fehérek rossz szériáját (49-42), viszont a hátrányt nem sikerült lefaragni a végjáték előtt – 55-45-nél indult a negyedik felvonás.

Tapley és Dúl vezérletével igyekeztek felzárkózni a lányok (55-49), de sajnos ezt a Csata sem hagyta annyiban (59-49). A legvégén mindent megpróbáltak a játékosaink, Király Andrea és Theodoreán Alexandra is bedobott egy-egy hármast, ugyanakkor ez már csak az eredmény kozmetikázására bizonyult elegendőnek.

A mérkőzésen a hazaiak 40.6, a mieink 36.2 százalékkal dobtak.

A TFSE-MTK végül 66-59-re alulmaradt a Ludovika Arénában, ezzel együttesünk a nyolcadik helyen végzett a bajnokságban.