Kosárlabda: a finneket is legyőzte a magyar csapat a litvániai U20-as női Eb-n

Publikálva: 2023.07.30 Frissítve: 2023.07.30 Kosárlabda női

A Dúl Terkával és Horváth Dórával felálló U20-as női kosárlabda-válogatott négy ponttal verte meg a finneket a litvániai korosztályos Európa-bajnokság második csoportmeccsén.

A litvánok elleni nagyon sima nyitó győzelem után a magyar válogatott vasárnap a finnekkel mérkőzött meg Klaipedában, az U20-as női kosárlabda Eb második játéknapján. Az északiak az első napon 79–55-re kikaptak a franciáktól.

A mieink kezdték jobban a találkozót: az első negyed felénél 9–6-ra vezettek, majd Strausz Edina, Miklós Melinda és Sitku Zsuzsanna pontjaival 15–6-ra elléptek. A játékrész végére viszont a finnek négy pontra zárkóztak fel (17–13). A második etap elején pedig már csak egyetlen pontra olvadt az előny (17–16). Ezután Miklós és Sitku tripláival sikerült megtörni a „kosárcsendet" (23–16). Továbbra is remekelt a Sitku, Miklós páros, aztán Dúl Terka hármasával már tíz felett járt a vezetés (32–21). A negyed utolsó szakasza azonban ismét a finneknek alakult jobban, akik így 33–31-re jöttek fel a nagyszünetre.

A fordulást követően ismét Sitku Zsuzsanna állt a mieink élére, ami a pontgyártást illeti, míg Miklós Melinda egymásutánban osztotta ki a gólpasszokat (45–39). A változatosság kedvéért továbbra is ők ketten feleltek a támadásbefejezésekért, minek köszönhetően sikerült 13-mal elhúzni (52–39). Pontjaival Laczkó Sára is csatlakozott a jól teljesítő duónkhoz, egy-egy duplája és triplája után 58–49-nél ért véget a harmadik felvonás.

Rakita Lili három (!) villámgyorsan behintett hárompontosával indult a negyedik negyed (67–51), majd az utolsó öt perchez érve állandósulni látszott a megnyugtatónak tűnő különbség (71–55). Ám a végjátékban nagyot fordult a játék képe: a finnek 17–5-re nyerték meg a záró öt percet, és közel álltak az egyenlítéshez is, de Tursics Krisztián tanítványai végül engedték ki kezükből a győzelmet, 76–72-re megnyerték a második csoportmeccsüket is. A mezőny legeredményesebbjeként Sitku Zsuzsanna 22 ponttal végzett.

A TFSE-MTK Budapest fiataljai közül Dúl Terka 20 percet töltött a pályán, ez idő alatt három pontot, két gólpasszt és egy szerzett labdát jegyzett, míg Horváth Dóra kilenc játékperc alatt pont nélkül zárt.

Folytatás kedden 12 órától a franciák ellen, a tét a csoportelsőség megszerzése lesz.

U20-AS NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG, KLAIPEDA (LITVÁNIA)