Tenisz
Gálfi Dalma

Kilenc MTK sportoló a legjobbak között

Publikálva: 2020.12.17 Frissítve: 2020.12.17 MTK Budapest

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 57 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

Közülük 47 nevezte meg az év legkiemelkedőbb sportolóit, míg tíz – a koronavírus-járvány miatti csonka évben – nem vagy csak később ítéli oda az elismerést.
A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

A legeredményesebb hazai klubok közül az MTK Budapest kilenc, a BHSE hét, míg a Újpest és a Vasas egyaránt négy elsőséget mondhat magáénak.
Klubunk sportolói: Pigniczki Fanni (ritmikus gimnasztika) Salim Sharif (taekwondo), Fucsovics Márton, Babos Tímea (tenisz), Gál Péter (bridzs), Tóth Krisztián (cselgáncs), Polivka Dóra (evezés), Hárspataki Gábor, Baranyi Zsófia (karate),

Íme a teljes lista:


    Labdarúgás:
    -----------
    nagypálya:
Gulácsi Péter (RB Lepzig) 3.
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg) 9.
    futsal:
Alasztics Marcell (Haladás VSE) 1.
Kota Gabriella (Astra HFC) 1.
    Lovassport:
    -----------
A szövetség idén nem ítélte oda senkinek az év legjobbja címet, mert a koronavírus-járvány miatt a nemzetközi versenyek döntő többsége elmaradt.
     Motorsport:
    -----------
Csizmazia Barnabás Botond (Kognitív Hungary Kft.) 1.
    Ökölvívás:
    ----------
Gálos Roland (Mogyi Felsővárosi Ökölvívó SE) 1.
Pribojszki Kata (Soproni Gyevát SE) 1.
    Öttusa:
    -------
Marosi Ádám (BHSE) 7.
Alekszejev Tamara (Alba Öttusa SE) 1.
    Ritmikus gimnasztika:
    ---------------------
Pigniczki Fanni (MTK Budapest) 3.
    Rögbi:
    ------
    7-es:
Stiglmayer Márk (Esztergomi Vitézek RAFC) 1.
    15-ös:
Ágotai Ákos (Esztergomi Vitézek RAFC) 1.
    nők:
Horváth Kitti (Esztergomi Vitézek RAFC) 2.
    Röplabda:
    ---------
    teremröplabda: a magyar szövetség a koronavírus-járvány miatti csonka szezonban nem hirdetett győztest
    strandröplabda:
Hajós Artúr és Stréli Bence (SRSE) 2.
Vaida Beáta (Eötvös DSE) és Vecsey Fanni (Gödöllői RC) 1.
    Sakk:
    -----
Gara Tícia (Tungsram-Aquaprofit Nagykanizsai Sakk-Klub) 1.
Rapport Richárd (Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület) 4.
    Sí:
    ---
    alpesi sí:
Úry Bálint (Rozmaring SE) 1.
Tóth Zita (Vasas SC) 3.
    szabadstílusú sí:
Papp Koppány (Rozmaring SE) 6.
    sífutás:
Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet) 7.
    síugrás:
Vörös Virág (Kőszegi SE) 6.
Molnár Flórián (Kőszegi SE) 6.
    sílövészet:
Pónya Sára (Honvéd Zalka SE) 2.
Panyik Dávid (Honvéd Zalka SE) 8. és Gyallai Soma (Gyötri Klub) 1.
    Sportlövészet:
    --------------
Péni István (UTE) 4.
Dénes Eszter (UTE) 1.
    Súlyemelés:
    -----------
Fekécs Szilárd (Békési Torna Egylet) 2.
Mitykó Veronika (Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE) 2.
    Szektorlabda:
    -------------
    szektorlabda szakág:
Debreczy István (Vasi GK) 1.
    12 érintéses szakág:
Kiss Levente (Debreceni SC) 4.
    Szinkronúszás:
    --------------
A szövetség december végén hirdet győztest.
    Szkander:
    ---------
A szövetség idén nem nevezett meg győztest.
    Szörf:
    ------
Sánta Bence (Magyar Szörf Akadémia Sportegyesület) 1.
Cholnoky Sára (Körte Hegyi és Vízi Sportok Egylete) 8.
    Szumó:
    ------
Kerstner Róbert (Veresi Küzdősport Egyesület) 2.
Lemák Diána (Érdi Spartacus SC) 1.
    Tájfutás:
    ---------
Bakó Áron (Tabáni Spartacus SKE) 4.
Gárdonyi Csilla (Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szakosztály) 1.
    Teke:
    -----
A szövetség idén nem nevezett meg győztest.
    
    Teqball:
    --------
Blázsovics Ádám (Phoenix Teqball Akadémia) 1.
Janicsek Zsanett (Phoenix Teqball Akadémia) 1.
    Taekwondo:
    ---------
Füredi Rebeka (UTE) 2.
Salim Sharif (MTK Budapest) 1.
    Testépítés és fitnesz:
    ----------------------
    testépítés:
Nyircsák József (Getfit SE) 1.
    fitnesz:
Ágoston Dorottya (Biofit Johnny Fitness) 2.
    Tenisz:
    -------
Fucsovics Márton (MTK Budapest) 8.
Babos Tímea (MTK Budapest) 9.
    Tollaslabda:
    ------------
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 7.
Sárosi Laura (Tisza Tollas SE) 7.
     Torna:
    ------
    szertorna:
Vecsernyés Dávid (BHSE) 3.
Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 4.
    aerobik:
Bali Dániel (PSN) 6.
Ákoshegyi Dóra (PSN) 1.
    akrobatikus torna:
Kutasi Vivien, Vincze Lilla (Balance ATC) és Horváth Elizabet (FTC) 3.
    Triatlon:
    ---------
Bicsák Bence (PSN Zrt.) 3.
Bragmayer Zsanett (Team Újbuda SE) 2.
 
    Úszás:
    ------
Milák Kristóf (BHSE) 3.
Kapás Boglárka (UTE) 1.
    Versenytánc:
    ------------
Andrea Silvestri (Valcer TSE) 6.
Váradi Martina (Valcer TSE) 6.
    
    Vitorlázás:  
    -------------
Berecz Zsombor (Procelero SE) 10.
Érdi Mária (Magyar Villamos Művek Sportegyesület) 8.
    Vívás:
    ------
Szilágyi Áron (Vasas SC) 5.
Pusztai Liza (BVSC) 2.
    Vízilabda:
    ----------
Hosnyánszky Norbert (BHSE) 1.
Keszthelyi Rita (UVSE) 8.

    Amerikaifutball:
    ----------------
A koronavírus-járvány miatt elhúzódó szezont követően a szövetség hivatalosan csak december végén választja meg az idény legjobbját.
    Asztalitenisz:
    --------------
Szudi Ádám (SPG Walter Wels) 3.
Madarász Dóra (Lys Lille Metropole Cp1) 1.
    Autósport:
    ----------
ifj. Érdi Tibor, Csökő Zoltán (Érdi Team Kft.) 1.
    Atlétika:
    ---------
Halász Bence (Szombathelyi Dobó Sportegyesület - Németh Pál Dobóakadémia) 3.
Kozák Luca (Debreceni Sportcentrum Közhasznú Nonprofit Kft.) 1.
    Birkózás:
    ---------
Lőrincz Viktor (BHSE) 3.
Barka Emese (Csepel) 3.
    Bridzs:
    -------
Gál Péter (MTK Budapest) 9.
Fischer Brigitta (Hegyvidék) 7.
    Búvárúszás:
    -----------
    tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora) 17.
Hatházi Katalin (Amphora) 5.
    uszonyosúszás:
Bukor Ádám (Győri Búvár SE) 3.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 7.
    Cselgáncs:
    ----------
Tóth Krisztián (MTK Budapest) 4.
Karakas Hedvig (BHSE) 2.
    
    Curling:
    --------
A szövetség idén nem ítélte oda senkinek az év legjobbja címet, mert a koronavírus-járvány miatt a nemzetközi versenyek döntő többsége elmaradt.
    Erőemelés:
    ----------
A szövetség idén nem választotta meg az év legjobbjait, mivel nem rendeztek nemzetközi versenyeket.    
    Evezés:
    -------
Szabó Márton (Tisza EE) 1.
Polivka Dóra (MTK Budapest) 1.
     Fallabda:
    ---------
Farkas Balázs (Squashberek Sportegyesület) 3.
Chukwu Hannah (Squashberek Sportegyesület) 2.
    Footgolf:
    ---------
Lengyel Béla (Royal Footgolf Klub) 1.
Ujvári Izabella (Nimród Footgolf SE) 2.
    Golf:
    ------
    amatőr
Rózsa Dávid (Pannónia Golf&Country Club) 4.
Kiss Polett Karolina (Pannónia Golf&Country Club) 2.
    profi
Rózsa Csilla 2.
Lugosi Tamás (Balaton Golf Club) 4.
    Gó:
    -----
Seres Júlia (Pagoda Gó Egyesület) 2.
Bővíz Dominik (Magyar Gó Egyesület) (2.
    Hódeszka:
    ---------
Fricz Botond (Sport-Club.hu Kecskemét Sportegyesület) 4.
Vincze Zsófia (Vasas SC) 1.
    Íjászat:
    --------
A szövetség idén nem adja ki az Év íjásza díjakat, mert ezt a külföldi, illetve a nemzetközi versenyeken való szereplések alapján ítélte oda eddig. Ebben az évben két nemzetközi verseny kivételével a többit nem tartották meg a sportágban.
    Jet-ski:
    --------
Szabó Barnabás (AKTÍV SC Szabadidő és Extrémsport Sportegyesület) 5.
    Jégkorong:
    ----------
Huszák Alexandra (KMH Budapest) 5.
Nagy Gergő (FTC-Telekom) 1.
    Kajak-kenu:
    -----------
Kopasz Bálint (Graboplast Győri VSE) 5.
Csipes Tamara (BHSE) 1.
    Karate:
    -------
Hárspataki Gábor (MTK) 3.
Baranyi Zsófia (MTK) 1.
    Kerékpár:
    --------
Valter Attila (CCC) 2.
Vas Kata Blanka (Doltcini-Van Eyck Sport) 2.
    Kézilabda:
    ----------
A Magyar Kézilabda Szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.
    Kickbox:
    --------
Nagy Rita (Szegedi Combat D Sportegyesület) 1.
Veres Alex (Csepeli Szabadidősport Egyesület) 1.
    Kosárlabda:
    -----------
A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének (MKOSZ) állásfoglalása szerint a csonka bajnokságban nem lenne korrekt bárkit kiemelni, mivel kevés tétmérkőzést engedélyezett a koronavírusos időszak. Ezért ebben az esztendőben az MKOSZ nem hirdet legjobb játékosokat.
    Korcsolya:
    ----------
    rövidpályás gyorskorcsolya:
Jászapáti Petra (SZKE) 5.
Liu Shaoang (FTC) 2.
    műkorcsolya:
Tóth Ivett (egyéni, Vasas SC) 7.
Chtchetinina Ioulia és Magyar Márk (páros, HKA) 1.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!