Sokba került a tízperces rövidzárlat a meccs végén.

MTK Budapest–Motherson-Mosonmagyaróvár 32-33 (18-18)

MTK Budapest: Győri – Dávid-Azari 6, Dakos 6, Szabados, Szöllősi-Zácsik 6, Marincsák 1, Pelczéder 3
Csere: Suba – Sallai, Pál T. 4 (2), Szekerczés 5, Bujdosó-Gerháth 1, Sári, Juhász E.

Motherson-Mosonmagyaróvár: Szemerey – Hajtai 4, Szarková 12, Tóth E. 3 (2), Horváth B. 2, Kovács P. 3, Katona 7
Csere: Herczeg – Sirián, Tilinger, Domokos, Holesová, Gyimesi, Lancz 2, Hudák
Vezetőedző: Gyurka János

Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 4-4; 10. p.: 6-7; 20. p.: 14-11; 25. p.: 18-14; 36. p.: 23-20; 50. p.: 31-27; 56. p.: 32-32

A K&H női kézilabdaliga 3. fordulójában a Tóth Eszterrel felálló Motherson-Mosonmagyaróvár látogatott az Elektromos-csarnokba. Csapatunk célja a két pont otthontartása, illetve a Vácott esett csorba kiköszörülése volt.

Nem is kezdtük rosszul a meccset, korán megszereztük a vezetést, és bár igazán lerázni nem tudtuk ellenfelünket, többnyire mi voltunk egy-kétgólos előnyben. Aztán a 25. percben, Pál Tamara bombáját követően már 18-14-et mutatott az eredményjelző, és úgy tűnt, kényelmes előnnyel érkezhetünk a szünetre. Ekkor azonban behúzta a kéziféket csapatunk: a félidő hátralévő részében már nem lőttünk több gólt, viszont kaptunk négyet, így döntetlennel ért véget az első 30 perc (18-18).

Sajnos a második játékrész is hasonló forgatókönyv szerint zajlott, egyenlő erők hatalmas küzdelme zajlott a pályán. Dakos Noémi gólja révén az 50. percben elhúzni látszott csapatunk, de ismét erőt vett rajtunk a fáradtság, így történhetett meg, hogy a mérkőzés utolsó 10 percében mindössze egy gólt szereztünk. A rendkívül elszántan küzdő Mosonmagyaróvár pedig köszönte a lehetőséget, és az egész meccsen megállíthatatlannak tűnő Simona Szarková 12. góljával megnyerte a meccset (32-33).

Furcsa ezt leírni vesztes meccs után, de a mutatott játék tekintetében sokat léptünk előre szerdához képest, most már csak el kellene hinni, hogy igenis nyerhetünk – ahogy Golovin Vlagyimir is fogalmazott a meccs utáni sajtótájékoztatón.